Одесита змусили зізнатися в роботі на Каддафі – ЗМІ

Затриманий лівійськими повстанцями одесит Олександр Шадров написав зізнання в тому, що працював на боці армії Муаммара Каддафі.
Про це газеті \”Сегодня\” повідомила дочка Шадрова Дар\’я.

\”Тато подзвонив і сказав, що зізнання він написав під тиском лівійців\”, – розповіла Дар\’я.

\”Йому погрожували розстрілом Максима та Олі (син і невістка Олександра), а також пригрозили, що навіть мене вони можуть позбавити життя (Дар\’я зараз знаходиться в Одесі), мовляв, у них руки довгі, і в Україні є \”свої\” люди\”, – зазначила дочка затриманого.

\”Ще тато сказав, що зізнання у нього видавили на допиті, згадавши, що туди привозили якогось співробітника їхньої компанії, українця, в наручниках. І погрожували його розстріляти, якщо батько не зізнається в участі в бойових діях на боці Муаммара Каддафі. Тато додав, що він не винен у тому, що йому приписують\”, – сказала Шадрова.

За її словами, розмова з батьком тривала всього пару хвилин – більше йому говорити не дали.

За словами Шадрової, її батько – громадянин Росії. А в його обов\’язки в Лівії входили технічні консультації для російської нафтової компанії і підбір кадрів.

В українському МЗС про історію Шадрова поки не знають. \”Інформації про будь-яке зізнання Шадрова у нас немає\”, – заявив прес-секретар МЗС Олександр Дикусаров.

В українському посольстві в Лівії також не знали про те, що Шадрова змусили підписати зізнання. \”Спасибі, що повідомили. Ми негайно почнемо з\’ясовувати, що ж там сталося\”, – сказали виданню.

Джерела \”Сегодня\” в Лівії розповіли, що Шадров набирав працівників через московське рекрутингове агентство для роботи в нафтовій компанії і ніколи не мав відношення до військових.

Але джерело підтверджує, що в числі 21 наших полонених є люди, які дійсно займалися ремонтом системи протиповітряної оборони (ППО) і обслуговували радари (але в бойових діях безпосередньо не брали участь). Вони жили в Лівії вже шість років.

\”Сегодня\” також стало відомо, що трьом громадянам України, яких тримають у будинку неподалік від аеропорту \”Мітіга\”, знадобилася медична допомога після знущань з боку лівійців.

\”Їм руки скручували дротом і так тримали досить довго. Коли я їх оглядав, вони скаржилися, що їх сильно били\”, – говорить медик одного з госпіталів Тріполі.