Бажаючих виїхати з Чернівців поменшало

Державна податкова інспекція у м. Чернівцях протягом дев’яти місяців цього року видала 116 довідок про сплату та відсутність податкових зобов\’язань з податку на доходи фізичних чернівчанам, які виїжджають на ПМЖ за кордон, що на 15 менше, ніж минулого року.

Нагадуємо, що громадяни України, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов\’язані подати до органу державної податкової служби за місцем своєї реєстрації декларацію про майновий стан і доходи. Це необхідно зробити не пізніше ніж за 60 календарних днів до виїзду.

Перевірка органом ДПС здійснюється протягом 30 календарних днів після надходження такої декларації. У разі відсутності податкових зобов’язань платнику податку видається відповідна довідка.

Довідка про сплату та відсутність податкових зобов\’язань з податку на доходи фізичних осіб дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі.
Зазначений документ подається до органів митного контролю під час перетину кордону і є підставою для проведення митних процедур.

Обов’язок щодо подання податкової декларації платниками податку-резидентами, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, визначено п. 179.3 ст. 179 Податкового кодексу України та регламентовано постановою Кабінету міністрів України від 27.12.2010 №1243 «Про затвердження Порядку отримання довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку-резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку».

Про це повідомляє інформаційно – комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях.

peredplata