Унікальні українські та іноземні стрічки всесвітньовідомих і молодих режисерів – тільки на майданчиках Docudays UA в Чернівцях

Стартував 10-й Мандрівний міжнародний фестиваль Docudays UA. Цьогоріч у жовтні, листопаді, грудні Мандрівний Docudays UA відвідає 22 регіони України в тому числі й Чернівецьку область. Впродовж 5-21 листопада (програма додається) громадськість нашої області насолоджуватиметься унікальними українськими та іноземними стрічками всесвітньовідомих і молодих режисерів. Покази проходитимуть у м.Чернівцях, м.Заставні, м.Сторожинці, с.Михальчі Сторожинецького району, м.Хотині, м.Новоселиці, с.Топорівцях Новоселицького району.

Перегляди фестивальних фільмів відбуватимуться в Українському Народному Домі в Чернівцях, Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім.М.Івасюка, районних бібліотеках, Чернівецькому національному університеті ім.Ю.Федьковича, на базі Євроклубів м.Чернівці.

За словами одного з організаторів фестивалю у Чернівецькій області, Ігоря Мосіна «Фестиваль – неполітичний і некомерційний, а його головна мета – сприяти підвищенню рівня української кінодокументалістики, становленню в Україні відкритого діалогу про моральні проблеми суспільства, права людини, формуванню в суспільстві розуміння людської гідності як найвищої цінності, створенню фундаменту для демократичного майбутнього країни».
«Ефект від перегляду фільмів буде підсилюватись зустрічами з режисерами, діячами культури та митцями; тематичними дискусіями, обговореннями, диспутами та різноманітними правоосвітніми заходами» – зазначив активіст Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» Дмитро Міцевич.
8 листопада, в день відкриття чернівецькій громадськості буде представлено фільм білоруського режисера Андрія Кутила «Доволі! До Волі…». Головна ідея – показати українському глядачеві, що у кожного з нас завжди є вибір: змиритися з авторитарним, диктаторським режимом чи боротися за перемогу демократії; виходити на акції протесту чи відсиджуватися вдома, поки протестують інші; вимагати від влади прозорості та відкритості у прийнятті рішень чи давати хабарі; терпіти насильство в сім\’ї чи боротися з ним.

Інформація про наступні заходи:

Програма «Прощавай кіно!» представить найкращі фільми української документалістики, зняті за часів перебудови та перших років незалежності, які були унікальним періодом в історії українського документального кіно. Поступове зняття цензурних заборон у цій сфері спричинило хвилю критичної кінопубліцистики.

Спеціальною подією стане показ фільму «Губін» та його обговорення за участі режисера Ігоря Чайки. Фільм про непересічну особистість – Володимира Губіна із Вінниччини, який десятиліттями відстоює місцеву архітектурну пам’ятку. За законами логіки та українського рейдерства, землю в гарній місцині мали би давно відібрати та збудувати тут готель для депутатів. Однак завдяки цьому філософу там все інакше.

Окремою сторінкою Мандрівного фестивалю є добірки фільмів молодих кінематографістів України. Для студентської аудиторії буде презентовано в клубі «Контакт» документальний кіноальманах «Поза Євро» – цей проект є результатом співпраці Української майстерні документального кіно, Міжнародної академії Dragon Forum, документалістів України та Польщі. Його ідею, напевно, можна визначити як спробу уособлення натовпу. Здатність побачити, виокремити людське обличчя з юрби, що здається безликою, згуртованою на спортивній, політичній чи будь-якій іншій основі. І розповісти про це.
Під час презентації кіноальманаху відбудеться представлення проекту «Українські. Молоді. Відверті» – це некомерційний проект в Україні, який має на меті підтримку і фестивальне просування сучасного молодого кіно. Ця подія може стати чудовим поштовхом для всіх, хто має бажання знімати власний продукт.

Для учнів шкіл м. Чернівці на базі Євроклубів до Міжнародного дня толерантності буде представлено фільм «Ромська мрія» українського режисера Романа Бондарчука – це чотири історії про мешканців таборів Закарпаття. Дениса, Мирослава, Діану та Ренату вважають успішними в ромському середовищі, тож вони прагнуть бути взірцями. Цикл «Ромська мрія» – це дослідження українськими документалістами проблем ромів Закарпатської області.
В рамках заходів Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA за сприяння кафедри кримінального права і криміналістики юридичного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича відбудеться круглий стіл та показ документального фільму «Діти за ґратами» з обговоренням проблем чинної системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні та можливі шляхи їх вирішення.

Трейлери до фільмів: http://jumpx.ua/component/space/share_free?parent_id=jwoxI4IYQB
Стежте за анонсами подій https://www.facebook.com/events/461722340610936/

peredplata