\”Беркут\” боїться злочинців, тому б’є жінок

"Беркут" боїться злочинців, тому б’є жінок

11 жовтня в ході зіткнень під стінами Печерського суду один зі співробітників спецпідрозділу «Беркут» сильно вдарив фотографа журналу «Корреспондент» Наталію Кравчук.
«Злі сьогодні люди на Майдані, особливо менти. Разом: два рази отримала в око, спочатку в ліве, потім у праве, пару раз били по ногах і найнеприємніше – коліном під зад. І це все від здоровенних, сильних чоловіків у формі», – пише на своїй сторінці в Facebook Наталія Кравчук.

Фотограф Алекс Фурман пише, що бачив, як співробітник «Беркута» вдарив дівчину, фотокореспондента журналу «Корреспондент» Наталію Кравчук. «Не залишимо цей випадок без уваги», – пише він в Facebook.

Журналіст «Лівого берега» Андрій Яніцький також став свідком цього інциденту: «Співробітник «Беркута» вдарив по камері без видимої на те причини і зробив це свідомо. Коли людина знімає, він може не помітити удару в обличчя, удару по камері, таке буває, але дівчину по обличчю за те, що знімала».

В той же час на «Українській правді» Мустафа Найєм виклав фото «беркутівця», який вдарив журналістку, і звернувся до міністра МВС Анатолія Могильова та прес-секретаря Віктора Януковича Дарини Чепак.

«Шановні Дар’я Олександрівна та Анатолій Володимирович! Вчора під час подій під Печерським судом цей боєць «Беркута» (на фото) без видимої на те причини вдарив по обличчю дівчину-фотографа журналу «Корреспондент» Наталію Кравчук. Удар прийшовся по камері і розбив брову фотографа», – заявив Найєм.

Нагадаємо, 11 жовтня, у заворушеннях під Печерським судом, під час оголошення вироку Юлії Тимошенко, серйозні травми отримала 18-річна дівчина, пише ТСН.

Тим часом знайшли беркутівця, котрий побив журналістку.Офіцер «Беркута» вибачився перед фотожурналісткою журналу «Кореспондент» Наталією Кравчук, яку вдарив вчора під час сутичок міліції з прихильниками екс-
прем’єр-міністра Юлії Тимошенко у Києві на Хрещатику.

Про це повідомив начальник Центру громадських зв’язків ГУМВС України Києві Володимир Поліщук, інформує УНІАН.

За його словами, вибачення беркутівець приніс Н. Кравчук у його кабінеті (В. Поліщука) за її присутності.

Посилаючись на пояснення офіцера, В.Поліщук зазначив, що той «не мав наміру спеціально бити чи завдавати їй якоїсь шкоди». «Ситуація була напруженою, міліціонер не розглядів, хто був перед ним, і не зовсім адекватно зреагував», – сказав В.Поліщук.

Разом із тим він зауважив, що за дорученням керівництва главку із працівниками міліції буде проведено інструктаж, «щоб вони більш толерантно ставилися до журналістів, розуміли їхню роботу».

Водночас керівник ЦГЗ закликав журналістів у свою чергу «розуміти моральний і фізичний тиск, який в таких ситуаціях відчувають працівники міліції».

Також В.Поліщук зазначив, що під час бесіди журналістці було запропоновано написати з приводу інциденту офіційну заяву, водночас вона відмовилася.

У телефонній розмові Кравчук повідомила, що приймає вибачення від працівника спецпідрозділу. «Я думаю, що задоволена вибаченням і жорстких рішень приймати не будемо», – сказала вона.
Джерело ЗІК

Новини Партнерів