Европейські депутати вимагають позбавити Україну Євро-2012

Европейські депутати вимагають позбавити Україну Євро-2012Міжнародний тиск на українську владу у зв’язку з судовим вироком екс-прем’єру Юлії Тимошенко зростає. У німецькій провладній партії ХДС закликають до жорстких санкцій, аж до позбавлення України Євро-2012.

Член спортивного комітету Бундестагу Франк Штеффель (Християнсько-демократичний союз) закликав у середу Європейський футбольний союз УЄФА відібрати в України статус господаря чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

В інтерв\’ю Handelsblatt Online німецький політик сказав: «В УЄФА є можливість зробити символічний жест проти державного свавілля і політично забарвленого правосуддя. Країні, яка топче ногами права людини і правової держави, не можна надавати подіум для самопрезентації». УЄФА регулярно забороняє матчі на стадіоні, де фанати поводять себе неналежним чином і панує безправ\’я, пояснив свою думку депутат. Тому «коли країна нехтує правом, її треба виключити», — підкреслив Ф.Штеффель. Окрім того християнський демократ зазначив, що якщо відібрати в України право приймати Євро, будуть у тому числі покарані футбольні вболівальники країни: «Таким чином, буде чинитися максимальний тиск на українську владу для того, аби вона діяла у правовий і демократичний спосіб»

. На думку Ф.Штеффеля, сім років ув\’язнення для Ю.Тимошенко і 137 мільйонів євро штрафу не мають нічого спільного з правовою державою в Європі. \”Євро-2012 має проводитися не у двох країнах, а тільки у демократичній Польщі\”.

Нагадаємо, у МЗС України вчора заявили, що противники України в Європі користуються вироком Ю.Тимошенко, щоб «закрити рота нашим партнерам».

Джерело Дзеркало тижня