Прокуратура захистила інтереси пенсіонерки та її малолітнього онука

Першотравневий районний суд м.Чернівців задовольнив позовну заяву, пред’явлену прокуратурою Чернівецької області в інтересах пенсіонерки та її малолітнього онука про визнання смертельного нещасного випадку таким, що пов\’язаний з виробництвом.

Комісія зі спеціального розслідування Територіального управління Держгірпромнагляду в Чернівецькій області склала акт про те, що смертельний нещасний випадок не пов\’язаний з виробництвом, оскільки постріл вчинений знайомим померлого через неприязні стосунки. Однак, надалі в ході розслідування з’ясувалося, що зловмисник – психічно хворий і не міг усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Тож посилання на те, що злочин скоєний з особистих мотивів і через неприязні стосунки, судовими рішеннями у кримінальній справі було виключено.
У зв’язку з цим мати загиблого звернулась до Територіального управління Держгірпромнагляду в Чернівецькій області про скасування акту, згідно з яким нещасний випадок, не пов\’язаний з виробництвом. Проте, контролюючий орган відмовив у задоволенні цього звернення.
Враховуючи, що вказане рішення суттєво порушує права як заявниці, так і малолітнього сина померлого, прокуратурою області в їх інтересах у січні поточного року пред’явлено позовну заяву. Суд задовольнив її у повному обсязі, а це гарантує заявникам отримання належного соціального захисту з боку держави, зокрема страхових виплат з Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Прес-служба прокуратури Чернівецької області