69-та річниця створення УПА: тисячі людей вийдуть на марші слави

14 жовтня, в день Святої Покрови, українські націоналісти відзначають 69-річницю створення УПА.

До Київської міської державної адміністрації надійшло дев\’ять заявок від партій та рухів про намір провести масові громадські заходи в центрі столиці.

Більшість заявлених акцій заплановані на першу половину дня. Увечері ВО \”Свобода\” проведе марш слави Української повстанської армії. Учасники маршу вимагатимуть повернути звання Героїв України Степанові Бандері та Романові Шухевичу, визнати боротьбу ОУН-УПА національно-визвольною та проголосити 14 жовтня державним святом.

За даними МВС, в акціях очікується участь близько 30 тис. осіб. Порядок забезпечуватимуть близько трьох тисяч міліціонерів та тисяча військовослужбовців.

Міліціонери просять учасників демонстрацій поводитися правомірно, але готуються й до найгіршого сценарію – раніше комуністи заявили, що в цей день \”ляжуть кістьми, але прихильників Степана Бандери не пустять на Хрещатик\”.

У Львові також пройде урочиста хода і відбудеться покладання квітів до Меморіалу невідомому вояку УПА та до пам\’ятника Степанові Бандері. До могил принесуть вінки із хвої та калини, як колись було прийнято вклонятися загиблим воїнам.

Українська повстанська армія була створена 14 жовтня 1942 року.

peredplata