Топонімічна комісія рекомендує перейменувати площу Турецької криниці на площу Пресвятої Марії

Учора, 20 серпня, під головуванням секретаря Чернівецької міської ради Ярослава Кушнірика відбулося засідання топонімічної комісії міської ради, на якому обговорювалось питання щодо перейменування площі Турецької криниці на площу Пресвятої Марії.

З ініціативою перейменування виступила депутат Чернівецької міської ради Олена Калмикова. За підсумками обговорення члени комісії більшістю голосів вирішили рекомендувати депутатам Чернівецької міської ради на черговій сесії прийняти рішення щодо перейменування площі Турецької криниці на площу Пресвятої Марії.

Довідково:
Площа Святої Марії була названа на честь двох православних храмів Успіння Пресвятої Богородиці. Під час входження Буковини до складу Австро –Угорщини площа називалася німецькою мовою «Marien Platz», в часи румунського поневолення – «Piata Sf. Marii». Назва «Площа Святої Марії» вживалася до середини 40-років ХХ ст.
У науково-довідковій бібліотеці державного архіву Чернівецької області зберігаються відомості про те, що в 1709 – 1716 pp. на пагорбі біля Турецької криниці молдавським воєводою Ніколаєм Маврокордатом була збудована дерев’яна православна церква. Його сини, Костянтин та Іоан Маврокордати подарували церкву місту з князівськими привілеями, тому церква отримала назву «Князівська». Щороку тут відбувалось освячення Йорданської води. В 1779 р. церква була перенесена в с. Долішні Шерівці, а 4 роки потому, в 1783 р. на цьому ж місті було збудовано іншу православну церкву – Успіння Пресвятої Богородиці. В 1876 р. церкву було перенесено на Калічанку (передмістя м. Чернівці), пагорб, на якому вона була збудована, зрівняли, а на місці вівтаря колишньої церкви встановили Хрест.
У документах архівного фонду Чернівецького міського магістрату зберігається ситуаційний план частини м. Чернівці, укладений міським будівельним управлінням від 27 січня 1901 р., на якому площа Св. Марії (Marien Platz) є прилеглою до вулиці Турецької Криниці. В адресних книгах алфавітних покажчиків мешканців м. Чернівці разом із передмістями за 1924/25 та 1936 pp. зберігаються відомості, що площа Св. Марії (нім. Marien Platz) назву свою не змінювала, а лише написання з німецької на румунську мову (рум. Piaţa Sf. Marii).