Запрошуємо до реформування податкової системи

Урядом розроблено комплексний план змін у податковій системі. Відповідно до запропонованої податкової реформи, в Україні буде скорочено кількість податків з 22 до 9.
Зокрема, скасовуються збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір та збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
Велика частина податків скорочується і узагальнюється.
З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток.
В якості об’єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований сього на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3.
З метою зниження навантаження на фонд оплати праці у Концепції представлені кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Переведення двох податків із загальнодержавних до місцевих, а саме податку на нерухоме майно та фіксований сільськогосподарський податок дасть місцевим громадам нові інструменти у вигляді податків, які збираються і залишаються у місцевому бюджеті. Гроші будуть збиратися на місцях, і будуть витрачатися на місцях.
Єдиним звітним періодом передбачено квартал. Ефект – зменшення кількості звітів та платежів на рік для платників податків. Відповідно зменшаться і витрати ресурсів держави та бізнесу на адміністрування податків.
Також пропонується створення Служби фінансових розслідувань.
Розроблену Концепцію реформування податкової системи винесено на обговорення громадськості та бізнесу, яке триватиме місяць. Після цього остаточний проект Закону про економічне зростання буде винесено на розгляд Верховної Ради України.
Докладніше ознайомитись із Концепцією можна на веб-порталі ДФС.
Державна податкова інспекція у м. Чернівцях просить платників не бути байдужими, а підготувати та направити свої пропозиції до ДПІ для узагальнення та опрацювання. Пропозиції та зауваження до Концепції чекаємо за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200-а, або roziasnen@ukr.net.

Інформаційно – комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях

Новини Партнерів