Географія чернівецького експорту – 42 країни світу, які знаходяться на чотирьох із шести континентів (крім Південної Америки та Антарктиди). Бізнесмени торгують із країнами Євросоюзу, колишнього Радянського Союзу, постачають свою продукцію до США, Африки та Австралії.
Загалом протягом семи місяців цього року чернівецькі платники експортували товарів більш, ніж на 300,0 млн. грн. (в т.ч. у серпні на 58,3 млн. грн.).
До країн ЄС найчастіше експортуються: лісоматеріали та деревообробна продукція, верхній чоловічий одяг та жіноча білизна, сигналізаційні та електронні прилади.
У країни колишнього Радянського Союзу відправляють продукцію машинобудування та деревообробки, сигналізаційні та сповіщувальні пристрої, засоби гігієни, ковдри тощо. Чернівецькі термоелектричні модулі користуються попитом у Ізраїлі та Америці, гумові калоші – у Афганістані.
До США також експортують ліки, лікарські рослини (кору дуба, шипшину, мати й мачуху, золототисячник), господарське мило й віники для лазні. Чернівецькі весільні сукні знаходять своїх покупців у Південній Африці та Австралії.
«Географія чернівецького експорту свідчить про вроджену генетичну підприємницьку жилку чернівчан. Ми бажаємо кожному бізнесмену отримати стабільні джерела надходжень та нові ринки збуту, адже фінансова стабільність кожного підприємця – це фінансова стабільність нашої держави»,- зазначив начальник ДПІ у м. Чернівцях Ярослав Городенський.
Нагадаємо, що Європейський союз з 23 квітня в односторонньому порядку відкрив свої ринки для українських товарів у рамках автономного преференційного торговельного режиму між Україною і ЄС.
Інформаційно-комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях