ГУ Міндоходів у Чернівецькій області попереджає про можливі випадки шахрайства

ГУ Міндоходів у Чернівецькій області попереджає про можливі випадки шахрайстваОстаннім часом в органах Міндоходів області встановлюються непоодинокі факти вчинення шахрайських дій під виглядом або від імені працівників органів Міндоходів області з метою протиправного заволодіння коштами суб\’єктів господарської діяльності.

До УВБ ГУ Міндоходів у Чернівецькій області надходять повідомлення про вчинення шахрайських дій невідомими особами від імені керівників ДПІ (ОДПІ), а також, навпаки, від суб\’єктів господарської діяльності щодо скоєння стосовно них протиправних дій.

Так, на мобільний телефон посадової особи суб\’єкта господарської діяльності телефонує громадянин, який звертається нібито від імені керівника підрозділу Міндоходів області або за його дорученням (найчастіше начальника або заступника начальника податкової інспекції) із проханням надати грошові кошти (надання фінансової допомоги для прийому перевіряючих) або вимагають кошти за не проведення перевірки фінансової діяльності підприємства.

Діють такі особи через посередника, у більшості випадків – водія таксиста, який не обізнаний у тому, що відбувається, та виконує функцію посередника з отримання та передачі грошей. Отримані грошові кошти від суб’єктів господарювання таксист через банківські установи за допомогою терміналу пересилає шахраям, при цьому за надані послуги отримує незначну платню.

Розміри витребуваних коштів становлять від 3 до 5 тисяч гривень.

У зв’язку з цим, Управління внутрішньої безпеки Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області застерігає: будьте пильними і не дозволяйте ввести себе в оману. У разі, якщо Вам телефонують шахраї в жодному випадку не перераховуйте вказані кошти та негайно звертайтеся до правоохоронних органів.

Прес-служба Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області