На Буковині затримали двох браконьєрів

Нещодавно на Вижниччині під час спільного рейду працівники ДП «Берегометське ЛМГ» та представники Вижницької районної організації Українського товариства мисливців та рибалок вночі виявили двох чоловіків без документів, що дозволяють здійснювати полювання, з тушами чотирьох кабанів. Згідно з Таксами для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання, своїми діями вони завдали державі шкоди на суму 40 тисяч гривень. Матеріали справи передано до правоохоронних органів. Про це повідомляє прес-служба Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

– У рамках рейду з охорони державного мисливського фонду та боротьби з браконьєрством біля селища Берегомет та села Черешенька Вижницького району, у мисливських угіддях Вижницької районної організації УТМР, було зафіксовано кілька вистрілів, – розповідає заступник начальника відділу лісового господарства та мисливства Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Гав’юк. – Природоохоронці оперативно виїхали на звук спрацювання механізму зброї та зупинили автомобіль марки «Нива», водій якого маневрував полем та шукав шляхи втечі. У машині перебували двоє осіб. Через вікно транспортного засобу було видно вбитих кабанів, а документів, які б підтверджували законність їх добування, не було надано. Крім того, для полювання використовували мотоцикл марки «Ява», засоби штучного освітлення та здійснювалося воно в заборонений час – вночі.

На місце події викликали слідчо-оперативну групу Вижницького райвідділу УМВС. Правоохоронці обшукали автомобіль та виявили в ньому чотири туші кабана, рушницю ТОЗ-34 без дозволу на використання, патронташ із набоями 12 калібру, сім набоїв 16 калібру (один був споряджений кулею, решта – картеччю), маскувальний халат. Міліціонери зафіксували факт браконьєрства. За кожну вбиту тварину державі завдано збитків по 10 тисяч гривень. Загальна маса м’яса склала майже центнер. Представниками УТМР складено два адмінпротоколи про недотримання законодавства в галузі мисливського господарства та полювання.

Виявлений факт незаконного добування диких тварин має ознаки як адміністративного, так і кримінального правопорушення. Зокрема, порушено ст. 248 Кримінального кодексу України («Незаконне полювання») та ст. 20 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» у кількох частинах.

Новини Партнерів