Буковинців попереджають про небезпеку отруєння грибами

Із настанням грибного сезону, чимало буковинців вирушають у ліс. Проте слід пам’ятати, що не всі види грибів є їстівними. Спеціалісти розрізняють близько 100 тис. видів грибів на всій планеті. До наших столів потрапляє не більше 60 видів. Проте і в цих грибах потрібно вміти розібратися, адже отруєння ними є дуже небезпечним і може призвести до неприємних наслідків. Так, наприклад, 22 вересня в обласну клінічну лікарню у Чернівцях госпіталізовано 56-річного жителя села Магала Новоселицького району, який, за попереднім діагнозом, отруївся грибами. На даний моент, стан здоров’я чоловіка задовільний. Про це повідомляє прес-служба УДСНС України у Чернівецькій області.

Вживаючи в їжу гриби потрібно дотримуватись всіх правил безпеки, а при перших симптомах отруєння грибами потрібно негайно звернутися до лікаря. Симптомами отруєння є нудота, блювання, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, іноді – судоми, галюцинації, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.

Щоб не отруїтись грибами, купуйте їх тільки у відведених для цього місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків. Збирайте і купуйте тільки ті гриби, про які вам відомо, що вони їстівні. Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках – вони не завжди відповідають дійсності. В жодному випадку не куштуйте сирі гриби на смак. Ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти; усі сумнівні – викидайте, нижню частину ніжки гриба, що забруднена ґрунтом – видаляйте; гриби промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку. Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.

Якщо все-таки не вдалось уникнути біди і після вживання страви з грибами ви погано себе почуваєте або помічаєте підозрілі ознаки у своїх близьких, діяти потрібно швидко. Потрібно одразу викликати працівників швидкої допомоги або негайно звернутися до найближчої лікувальної установи. Не чекаючи прибуття лікаря, промийте шлунок кип`яченою підсоленою водою або слабким розчином перманганату калію. І найголовніше – ніякого самолікування! Чим пізніше ви звернетесь за медичною допомогою, тим більше токсинів потрапить у кров та важчим буде перебіг отруєння!
Будьте обережні під час збирання грибів і тоді ви по-справжньому відчуєте їхній смак.

peredplata