Буковинська миля 2014: Серед учасників розіграють велосипеди, футболки-вишиванки та інші призи

У неділю, 28.09.2014 р., на Соборній площі у Чернівцях відбудуться ювілейні Х міжнародні змагання «Буковинська миля» та чемпіонат України з бігу на 1 милю.

Учасники відкритого забігу в рамках ювілейної Х «Буковинської милі» візьмуть участь у розіграші призів, а також зможуть пробігтися поруч з титулованими спортсменами, які змагатимуться за нагороди Чемпіонату України з бігу на 1 милю. Про це на перед змагальній прес-конференції розповів директор «Буковинської милі» – заслужений майстер спорту Іван Гешко.

Про останні штрихи підготовки до цьогорічної «Буковинської милі» Іван Гешко розповів журналістам 24.09.14 у конференц-залі готелю «Буковина» – головного партнера змагань.

За словами титулованого бігуна, серед учасників масового забігу на 1 і 2 милі будуть розіграні 3 велосипеди, футболки-вишиванки, м’ячі, інші спортивні презенти, які стануть в нагоді для активного відпочинку.

В елітному забігу (він же – чемпіонат України з бігу на 1 милю), крім найсильніших стаєрів України, очікується участь бігунів з Польщі, Білорусі, Румунії, Молдови.

Румунія знову буде представлена лідером країни на середніх дистанціях: Іоан Зайзан має в активі результати 3.39,33 на 1500 м, 3.57,73 на дистанції 1 миля (Дублін) і 1.46,56 на 800 м. У жіночому забігу буде змагатися його дружина Аліна Андрея Панаінте, яка бігла у фіналі Чемпіонату світу 2013 в Москві в естафеті 4х400 м, де Румунія фінішувала сьомою.

Іван Гешко зауважив, що учасники масового забігу матимуть можливість бігти поруч з титулованими бігунами, які також подолають символічних 2 милі – в якості розминки перед елітним забігом.

За словами найтитулованішого спортсмена Буковини, проект «Буковинська миля» був би неможливий без серйозної підтримки з боку головного партнера змагань – депутата Чернівецької міської ради Валерія Чинуша (готель «Буковина»), а також місцевої влади.

Іван Гешко ще раз запросив чернівчан, буковинців приєднатися до масового забігу: «Реєструйтеся в інтернеті на SportBuk.com (це заощадить ваш час в день змагань, бо залишиться лише отримати номер) або в день змагань з 10:00 до 11:30 на Соборній площі і ставайте учасником знакової для Буковини події! Нагадую, що всі учасники отримають на фініші презенти. А також візьмуть участь у розіграші призів. Але головне, щоби ми разом продемонстрували, що підтримуємо здоровий спосіб життя. І що Буковина, як кажуть, край, де варто жити, де люди хочуть бути здоровими і спортивними».

Розклад:
10:00-11:30. Реєстрація учасників
11:45. Естафетні змагання серед шкільних команд
12:00. Масовий забіг для всіх охочих
12:45. Забіг жінок
13:00. Забіг чоловіків
Розіграш призів, нагородження.

Для участі у масовому пробігу для всіх охочих (1 миля – 1609 м і 2 милі – 3218 м), який відбудеться 28 вересня 2014 р. перед Відкритим Чемпіонатом України з бігу на 1 милю і міжнародними змаганнями «Буковинська миля» (старт і фініш – на Соборній площі у Чернівцях), необхідно зареєструватися на сайті SportBuk.com або на місці змагань з 10:00 до 11:30 в неділю.

ПОПЕРЕДНЯ РЕЄСТРАЦІЯ ЗАОЩАДИТЬ ВАШ ЧАС!

Для чого необхідна попередня реєстрація? Все просто – для того, щоби заощадити свій час в день заходу! У разі попередньої реєстрації Вам достатньо буде підійти до столику з надписом «Для учасників, які зареєструвалися попередньо», назвати своє прізвище, ім’я і отримати номер. В іншому випадку доведеться ще заповнювати анкету на місці, що займе «зайвий» час.

Співорганізатори: СК «Гешко», Управління молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецький обласний центр ФЗН «Спорт для всіх», Чернівецьке міськспортуправління, Чернівецька обласна федерація легкої атлетики, Чернівецьке обласне відділення НОК України.
Генеральний партнер – готель «Буковина».
Патронат – депутат міської ради Валерій Чинуш.

У 2013 р. найстаршим з учасників, які зареєструвалися, був Олександр Громик (1.06.41), якому в день змагань було 72 роки 3 місяці і 29 днів, а наймолодша – Глорія Польова, якій в день змагань було лише 23 дні (вона долала дистанцію в колясці з батьком – капітаном хокейної команди «Чернівецькі пінгвіни» Павлом Польовим).

З історії «Буковинської милі»
Відкритий Кубок Чернівецької області з бігу на 1 милю «Буковинська миля» започаткований у 2005 році з ініціативи чемпіона Європи та світу з бігу на 1500 м, депутата Чернівецької міської ради Івана Гешка, тодішнього керівника обласного спорту Георгія Мазурашу та бізнесмена і мецената спорту – депутата Чернівецької міської ради, керівника готельно-туристичного комплексу «Буковина» Валерія Чинуша, який забезпечує чималий (як для України) призовий фонд та допомагає вирішувати інші організаційні питання.

Миля – це 1609 м 34 см. Рекорд України на цій дистанції належить Івану Гешкові (3.50,04) і встановлений 30 липня 2004 року в Лондоні на етапі IAAF Super Grand Prix.

У першій «Буковинській милі» у 2005 році взяли участь найсильніші бігуни України. Переможцем тоді став Іван Гешко з результатом 4.08,9. Другим фінішував ще один буковинець – Микола Лабовський, а третім – Василь Цікало з Львівщини, який тоді тренувався у Кіцмані разом з Іваном Гешком.
У 2006 році змагання стали міжнародними. Тоді, крім сильніших бігунів України (серед яких були також чемпіон Європи серед молоді на дистанції 5000 м Дмитро Барановський з Білої Церкви, неодноразові чемпіони України на різних дистанціях), у Чернівцях змагалися троє представників Молдови (чемпіони країни на стаєрських дистанціях) та гість з Кенії. Призову трійку утворили Іван Гешко (Кіцмань, Чернівці) – 4.06,5, Василь Цікало (Львів, Кіцмань) – 4.07,3 та Микола Лабовський (Чернівці) – 4.08,8.
У 2007 році на старт вийшли спортсмени з України, Молдови та Румунії. І знову першим на фініші був титулований Іван Гешко – 4.05,9. За ним фінішували Микола Лабовський (Чернівці) – 4.06,2 та Олександр Борисюк (Волинь, Кіцмань) – 4.07,5.
2008 року «Буковинська миля» переселилася на Соборну площу, де найсильнішими, вже за відсутності травмованого Гешка, виявилися волинський кіцманчанин Сашко Борисюк (4.21,09), львів’янин Василь Цікало (4.22,15) та Ігор Гелетій з Івано-Франківська (4.22,57).
У 2009 р. переможцем став буковинець Микола Лабовський. На фініші він на 0,33 сек. випередив волинського кіцманчанина Олександра Борисюка, який представляє спортклуб «Гешко». Третє місце виборов Віталій Волошин з Черкас.
У 2009 році «Буковинська миля» розширила свої вікові діапазони та географію. Тоді напередодні у Кіцмані відбулася перша «Буковинська міні-миля» на призи СК «Гешко», в якій у різних вікових групах на дистанціях 1 миля і пів милі змагалися юні спортсмени віком до 15 років. Цього року ці змагання відбулися минулої суботи і вчора транслювалися на телеканалі «Чернівці».
У 2010 р., за відсутності Івана Гешка та Миколи Лабовського, перемогу тоді святкував волинський кіцманчанин Олександр Борисюк. Другим і третім фінішували Сергій Лисенко з Полтави та криворіжець Станіслав Маслов з спортінтернату смт. Терезино Київської області.
З 2010 р. у рамках «Буковинської милі» відбуваються і естафетні змагання серед школярів. Дистанцію – та ж 1 миля, але поділена на 6 етапів, які долають по троє дівчат та юнаків. У першій естафеті призову трійку утворили ЗОШ №2, ЗОШ №3 та ліцей №4.
У 2011 р. першим на фініші «Буковинської милі» удруге став чернівчанин Микола Лабовський – 4.38,6. Другим у «фінішних розборах» був волинський кіцманчанин Олександр Борисюк, який також представляє СК «Гешко», – 4.39,0, третє місце виборов Володимир Киц (Львівська обл., Київська обл.) – 4.39,6.
Продовжена традиція проведення естафетних змагань серед шкільних команд. Цього разу на старт вийшли не лише представники чернівецьких шкіл, а й гості з районів. Кращий результат показала команда Лужанської ЗОШ Кіцманського району. Друге та третє місця посіли чернівецькі загальноосвітні школи №3 та №2.
У 2012 р. у «міліметрових розборках» на фініші перемогу вирвав волинський кіцманчанин Олександр Борисюк – 4.38,73. 0,24 сек. йому програв чернівчанин Микола Лабовський. А замкнув трійку призерів Артем Казбан, який представляє Дніпропетровську та Сумську області – 4.39,28. Цікаво, що під час церемонії нагородження Миколі Лабовському, крім «звичних» нагород, вручили і медаль «На славу Чернівців» – як учаснику Олімпійських ігор.
Окремо варто відзначити, що після чотирирічної перерви серед учасників «Буковинської милі» знову був її співзасновник Іван Гешко. Щоправда, біг він швидше символічно, адже був далеко не в оптимальній формі. Але при цьому фінішував на високій сьомій позиції.
Традиційно перед елітним забігом відбулися шкільні естафетні змагання «Буковинська миля». Призову трійку утворили: ЗОШ №3 (4.41,17), ЗОШ №25 (4.46,63) та гімназія №1 (4.55,13).
У 2013 р. перемогу на «Буковинській милі» і І чемпіонаті України з бігу на 1 милю святкував Олександр Борисюк (Волинь) – 4.31,0. Другим фінішував Артем Казбан (Дніпропетровська обл.) – 4.31,8, третім – Володимир Киц (Київська обл.) – 4.32,7. Кращим серед іноземців був лідер збірної Румунії Іоан Зайзан – 5 місце (4.35,9). У жінок трійку призерів «Буковинської милі» утворили: Аліна Андрея Панаінте (Румунія) – 6.03,2, Тетяна Савлук (Волинь, Київ) – 6.05,7 та Олена Борисюк (Волинь) – 6.06,7. У чемпіонаті України бронзовою призеркою стала Олеся Келемен (Звакарпаття) – 6.07,7.

Інші деталі, фото і відео – на SportBuk.com (офіційна сторінка «Буковинської милі»).

peredplata