Георгій Галиць: За дотриманням вимог Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” в області вестиметься прискіпливий контроль

Георгій Галиць: За дотриманням вимог Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” в області вестиметься прискіпливий контроль Про вимоги Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, аспекти застосування законодавства в сфері запобігання та протидії корупції, відповідальність за корупційні правопорушення йшлося сьогодні під час семінару-навчання щодо роз’яснення вимог нового антикорупційного законодавства за участю представників правоохоронних органів, начальників структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних представництв центральних органів виконавчої влади, голів райдержадміністрацій. “Сьогоднішній захід – не для звітності, – наголосив перший заступник голови обласної державної адміністрації Георгій Галиць, відкриваючи семінар. – Це навчання буде практичним кроком для того, аби абсолютно чітко, послідовно і якісно виконувати Закон України “Про засади запобігання і протидії корупції”.

За його словами, семінар-навчання має абсолютно прикладну роль – напрацювання дієвих механізмів забезпечення виконання нового антикорупційного законодавства. Георгій Галиць доручив головам райдержадміністрацій, керівникам територіальних представництв центральних органів виконавчої влади провести найближчими днями аналогічні семінари у своїх колективах. “Треба чітко розуміти, вирішення проблеми корупції – це індикатор, по якому сьогодні дається оцінка Україні як державі, спроможній реалізовувати ті стандарти прозорості і демократичності, які є показовими в плані руху до високих європейських стандартів”, – підкреслив перший заступник керівника виконавчої крайової влади.

З 1 липня нинішнього року набирають чинності Закони України “Про засади запобігання і протидії корупції” та “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення”. Основними нововведеннями Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” є встановлення відповідальності за корупційні діяння не нормами профільного закону, як було раніше, а відповідно нормами Кримінального, Кримінально-процесуального кодексів України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, шляхом внесення змін до цих законів. Також розширено коло суб’єктів відповідальності, на яких розповсюджується відповідальність за корупційні правопорушення, введено відповідальність юридичних осіб за вчинення їх уповноваженими особами та фізичними особами корупційних правопорушень, а також визначено порядок притягнення до відповідальності.

“Важливо, що відповідальність за корупційні правопорушення настає не тільки за отримання неправомірної вигоди, але й за прийняття обіцянки або пропозиції такої вигоди, при чому не тільки для себе особисто, а й для інших осіб, тобто навіть за намір отримати неправомірну винагороду чи використати можливості, які надає посада”, – відзначив завідувач сектору з питань запобігання та протидії корупції апарату облдержадміністрації Віталій Савкін. Він акцентував також увагу учасників семінару на виконанні ст. 6 “Обмеження щодо використання службового становища”, згідно якої забороняється використовувати свої службові повноваження та пов\’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди або у зв\’язку з прийняттям обіцянки або пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб.

Про аспекти застосування законодавства в сфері запобігання та протидії корупції учасників семінару поінформувала заступник начальника Головного управління юстиції у Чернівецькій області Тетяна Ніколаєвич, про відповідальність за корупційні правопорушення згідно з вимогами нового антикорупційного законодавства – старший прокурор відділу нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією,прокуратури Чернівецької області Леонід Кисельов та старший помічник прокурора Чернівецької області з питань захисту прав громадян та інтересів держави при застосуванні законів про адміністративні правопорушення Костянтин Ревега. На завершення семінару Георгій Галиць наголосив на важливості неухильного дотримання законодавства про корупцію та зауважив, що за виконанням Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” буде вестися прискіпливий моніторинг. “На прикладі області ми маємо показати, що закон виконується належним чином”, – підкреслив перший заступник голови облдержадміністрації.
Прес-служба Чернівецької ОДА

peredplata