До запровадження електронного адміністрування ПДВ залишилось 2 місяці

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 року № 1621-VІІ, з 1 січня 2015 року запроваджується система електронного адміністрування ПДВ.
Передбачається, що вдосконалена система адміністрування цього непростого податку стане системним рішенням для контролю нарахування, сплати і відшкодування ПДВ, ліквідації \”податкових ям” та схем махінацій із податку на додану вартість.
Система електронного адміністрування податку на додану вартість буде забезпечувати автоматичний облік у розрізі платників податків сум ПДВ.
Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Платникам ПДВ, починаючи з нового, 2015 року, буде автоматично відкрито рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ. Для відкриття рахунків органи Державної фіскальної служби надсилатимуть банку, в якому відкриваються рахунки, реєстр платників, в якому буде зазначена назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер.
Усі податкові накладні будуть складатись виключно в електронному вигляді та реєструватись в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) незалежно від розміру податку в одній податковій накладній.
З 1 січня 2015 року в ЄРПН можна буде зареєструвати лише таку податкову накладну, сума ПДВ в якій, тобто величина податкового зобов’язання постачальника, не перевищуватиме певну дозволену йому суму – «ліміт реєстрації». Це сума, що розраховуватиметься автоматично конкретно для кожного платника податку на додану вартість у системі електронного адміністрування ПДВ за встановленою формулою.
На рахунки системи електронного адміністрування зараховуватимуться кошти з власного поточного рахунку платника ПДВ.
Система електронного адміністрування податку на додану вартість частково вирішить проблему з контрабандою.
Легалізувати «чорну» контрабанду у великому об’ємі буде неможливо.
Запровадження нової системи унеможливить формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету, а це, у свою чергу, сприятиме підвищенню рівня надходжень податку до бюджету. Крім того, буде скорочено обсяг тіньової економіки в країні та витрати держави на адміністрування ПДВ.
Також з 1 січня 2015 року кількість критеріїв, які дають право на отримання автоматичного відшкодування, буде скорочено.
Наголошуємо, що нові правила бюджетного відшкодування ПДВ не застосовуються до сум бюджетного відшкодування, які були заявлені до 1 січня 2015 року. Зазначені суми підлягають відшкодуванню згідно редакції статті 200 Податкового кодексу України, яка діє до 1 січня 2015 року.
Інформаційно – комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях

peredplata