Підприємництво Буковини зареєструвало 152 тис. податкових накладних у Єдиному реєстрі

Як повідомили в управлінні IT та обліку платників Головного управління ДФС у Чернівецькій області, з початку 2014 року реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі здійснили близько 814 платників податків регіону. Вони зареєстрували 152 тис. податкових накладних на загальну суму 3767 млн. грн.
Фахівці відомства переконані, що Єдиний реєстр податкових накладних (ЄДРПН) є істотною підмогою платникам податків у відшкодуванні платежів по ПДВ в автоматичному режимі.
Крім того, за допомогою реєстру платники податків можуть уникати ризикових операцій з нечесними контрагентами. Задля цього платники мають можливість направляти запит до ДФС України щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних. Таким сервісом у цьому році скористалися 4 підприємства Чернівецької області, які направили 7 запитів до ДФС України для отримання виписок з Єдиного реєстру.
Слід зазначити, що реєстрація податкових накладних в електронному вигляді вимагає особливої уваги тому, оскільки, податкова накладна заповнена з порушеннями вимог Порядку № 1379, що пройшла реєстрацію, вже не може бути виключена з Єдиного реєстру податкових накладних.
На сьогоднішній день платники ПДВ в обов’язковому порядку реєструють у ЄДРПН податкові накладні на суму більше 10 тисяч гривень. Звертаємо увагу платників на те, що з 1 січня 2015 року реєстрації в ЄДРПН підлягатимуть всі податкові накладні, незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній.
Прес-служба Головного управління
ДФС у Чернівецькій області

peredplata