Невиправданий ризик нелегальної праці

Невиправданий ризик нелегальної праці

Від «тіньових» розрахунків втрачає бюджет, а через непоінформованість і низький рівень свідомості дорогою ціною платять наймані робітники і їх працедавці.

Погоджуючись на неофіційні умови праці, люди втрачають не лише страховий стаж і соціальний захист, а й право на гідну пенсію у майбутньому.
Не менше ризикує і працедавець, оскільки суми штрафів за недотримання мінімальних гарантій з оплати праці (допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі виконання роботи упродовж повного робочого часу) сягають зичних розмірів.

Невиправданий ризик нелегальної праці

Крім перевірок, які проводять податківці, інформація про порушників трудового законодавства передається до територіальних органів із питань праці. В результаті, – так званий працедавець, крім донарахованих зарплатних податків і штрафної санкції у розмірі 25 відсотків від донарахованої суми, буде зобов’язаний сплатити фінансові штрафи за порушення трудового законодавства.

Чернівецька ОДПІ нагадує, що Постановою Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2016 р. № 55 внесені зміни до Постанови Кабміну від 17.07.2013 № 509 «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення».
Документом передбачено, що юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

– фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати
(1450,0Х30=43500,0 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення,

– порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати (1450Х3=4350,0 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення,

– недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (1450,0Х10=14500,0 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Чернівецька ОДПІ запрошує працедавців працювати у рамках закону, а тим, хто обирає ризиковий тіновий шлях, слід бути готовими сплатити значні кошти.

Чернівецька ОДПІ просить небайдужих громадян інформувати про випадки порушень трудового законодавства. Чекаємо письмових звернень за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200-А.

Повідомити про факти порушення законодавства про працю можна і за телефоном: 54-60-00.

Про це повідомляє відділ організації роботи Чернівецької

peredplata