ОВК – нагадувала московську боярську думу

До всіх наших політичних та економічних реформ нам вкрай необхідно реформувати і самий виборчий процес. Те, яку місію виконують нині окружні виборчі комісії, то якийсь рудимент самодержавного російського режиму ще до реформ Петра І. ОВК нагадують московську боярську думу.

Здавалося б у них дві основні функції – виконувати роль пожежної команди, коли виникають якісь суперечки та конфлікти під час виборчого процесу, та місія арифмометра – підсумувати та підбити результати виборів на своєму окрузі аби передати ці цифри далі по інстанції в ЦВК ( центральну виборчу комісію ) – здавалося б все просто та зрозуміло, але у нас це виглядає якось несуразно та дико.

Наче смерди та холопи сотні людей простоюють цілу ніч в « сенях» боярської думи, а потім, як школярики стоять на витяжку перед поважними тьотями та дядями з ОВК бо ті бачите мають прийняти від них протоколи. Сотні голів дільничих виборчих комісій із своїми заступниками та іншими членами їдуть серед ночі, витрачають державні кошти на сотні автівок аби довезти протоколи та виборчу документацію до ОВК але чи є у цьому потреба?

Сотні офіцерів міліції також не знати чого товчуться у приміщенні ОВК, наче не мають іншої роботи по боротьбі із злочинністю та корупцією. Хіба не достатньо на трьох інкасаторських машинах об’їхати усі дільниці та зібрати запечатані протоколи? Документація на дільниці, на якій не було зафіксовано порушень та немає звернень від учасників виборчого процесу може також полежати у сейфі ще день два, аби потім централізовано однією чи кількома машинами бути звезена до відповідного архіву. Адже в дільничій виборчій комісії працюють люди, які дали присягу народу України, несуть кримінальну відповідальність стосовно порушень законодавства.

Чому більше ніж двом десяткам громадян, які представляють різні партії, як члени ДВК та спостерігачі, така недовіра. Після підрахунку голосів у телефонному режимі всі штаби отримують інформацію про результат.

Протоколи також відразу розходяться по штабам, які такі маніпуляції можуть статись по дорозі? Просто треба забезпечити довічне ув’язнення тим, хто наважиться на таке і виконувати та доводити до судових рішень будь-які порушення виборчого закону.

До речі, для оперативності вся інформація по результатам виборів може також передаватися у телефонному режим, як попередня по багатоканальних телефонах на ту ж ОВК, чи безпосередньо до Києва на ЦВК, адже ми не у середньовіччі. Маленький планшет та цифрова фотокамера на кожній дільниці через мережу Інтернету може гарантувати прозорість та оперативність оприлюднення результатів в режимі он-лайн.

Висновок із результатів теперішніх виборів можна зробити один – нам є що вдосконалювати у організації виборів і цим мають займатися партії. Держава. Громадські організації – всі кому не байдуже, як будуть підраховуватися їх голоси.

Ярослав Волощук – член ДВК.

Новини Партнерів