Чернівчани попрощалися із Золотим ім\’ям світової культури

Сьогодні, 20 листопада, чернівчани провели в останній шлях всесвітньо відомого музиканта Йосипа Ельгісера. Прах покійного до Чернівців із Москви привезла його донька. Попрощатися із митцем прийшли родичі, представники інтелігенції, працівники Чернівецької міської ради та інші поціновувачі таланту Йосипа Мойсейовича.

Великого чернівчанина поховали на Алеї Почесних поховань Центрального кладовища Чернівців під запис музики у його виконанні. Після цього присутні заспівали гімн України та поклали на могилу квіти і вінки.

– Разом із нами за цією легендарною людиною сумують усі городяни, – каже заступник Чернівецького міського голови Олександр Паскар. – Адже Ельгісер був надзвичайно обдарованим композитором, ‬піаністом,‭ ‬концертмейстером, лікарем і ‬педагогом,‭ який прославив Чернівці і Україну на весь світ.

Донька Йосипа Мойсейовича Вікторія повідомила, що буде створено Фонд Ельгісера, який підтримуватиме талановитих дітей із сільських шкіл.

Довідково:

Йосип Ельгісер народився‭ ‬29‭ ‬грудня‭ ‬1929‭ ‬року в передмісті Чернівців Нова Жучка у родині ремісника-столяра.‭ ‬З п’ятирічного віку навчався грі на фортепіано.‭ ‬До‭ ‬1940‭ ‬року успішно закінчив‭ ‬5‭ ‬класів місцевої румунської школи.‭ ‬Під час окупації Буковини‭ ‬-‭ ‬в\’язень концтабору і гетто в с.‭ ‬Мар\’янівка і м.‭ ‬Копайгород на Вінниччині.‭ ‬Вижив завдяки умінню малювати ікони для місцевого населення.‭ ‬Звільнений в березні‭ ‬1944‭ ‬року радянськими військами,‭ ‬повернувся до Чернівців.‭

Закінчивши з відзнакою Садгірську середню школу,‭ ‬ з‭ ‬1948‭ ‬по‭ ‬1955‭ ‬р.‭ ‬навчався в Чернівецькому медичному інституті за спеціальністю лікар-хірург.

З‭ ‬1950‭ ‬по‭ ‬1952‭ ‬р.‭ ‬паралельно навчався в Чернівецькому музичному училищі ім.‭ ‬С.‭ ‬Воробкевича за спеціальністю піаніст-педагог і концертмейстер.‭ ‬На‭ ‬2-му курсі консерваторії став викладачем Чернівецького музичного училища‭ (‬нині училище мистецтв ім.‭ ‬С.‭ ‬Воробкевича‭)‬,‭ ‬в якому пізніше пропрацював майже‭ ‬50‭ ‬років.‭ ‬Читав музично-теоретичні предмети,‭ ‬викладав методику гри на фортепіано.

З‭ ‬1960‭ ‬по‭ ‬1965‭ ‬р.‭ ‬працює‭ ‬в Київській державній консерваторії ім.‭ ‬П.‭ ‬І.‭ ‬Чайковського за спеціальністю піаніст-соліст,‭ ‬педагог,‭ ‬концертмейстер.‭ ‬Був концертмейстером таких митців як М.‭ ‬Ростропович,‭ ‬Д.‭ ‬Гнатюк,‭ ‬А.‭ ‬Райкін тощо.

У‭ ‬2004‭ ‬році став Заслуженим діячем мистецтв України та заслуженим діячем європейської культури України,‭ ‬Відмінником освіти України,‭ ‬почесним членом правління товариства ім.‭ ‬Ф.‭ ‬Шопена та товариства ім.‭ ‬Ф.‭ ‬Ліста.
Помер у травні 2014 року в Москві.
Йосип Ельгісер – володар Золотої медалі ЮНЕСКО, володар звання‭ ‬\”Золоте ім\’я світової культури‭\”‬. Автор‭ ‬70‭ ‬пісень,‭ ‬романсів і хорових творів,‭ ‬понад‭ ‬200‭ ‬інструментальних та оркестрових творів.

peredplata