Понад 12,3 млн. грн. податку на додану вартість «автоматом» відшкодовано буковинським платникам

Минулого року платники Чернівецької області отримали з бюджету 62,2 млн. грн. бюджетної компенсації податку на додану вартість. З них, грошовими коштами одержано 35,2 млн. грн. та 27 млн. грн. в рахунок майбутніх платежів.

У цьому ж періоді, 4 підприємствам за результатами автоматизованого відбору відшкодовано з бюджету в автоматичному режимі 12,3 млн. грн. податку, або 14,3 відсотки всієї відшкодованої суми.

В регіоні основними заявниками до відшкодування з бюджету податку на додану вартість являються виробники продукції на експорт. Ці платники беззаперечно дотримувалися всіх критеріїв визначених нормами ПКУ, що дають право на «автомат».

У 2014році бізнес – спільнотою регіону сплачено до бюджету понад 327 млн. грн. податку на додану вартість, що складає понад 57 відсотків від загальних надходжень до державного бюджету.

За словами фахівців тенденції адміністрування та відшкодувального процесу в області підтверджують, що даний процес вимагав нововведень та удосконалення. Саме такі зміни і внесено до Податкового кодексу України Законом України від 28 грудня 2014 року № 71–VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи”, що набрав чинності з 1 січня 2015 року.

Починаючи з 1 січня 2015 року, діє новий Порядок визначення відповідності платника податку на додану вартість критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 року № 1128.

Цим наказом передбачено, що відшкодування інвестору (оператору) за угодою про розподіл продукції здійснюється без застосування критеріїв на отримання автоматичного бюджетного відшкодування, зазначених у Порядку.

Для отримання права на автоматичне бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість платник податку на додану вартість повинен відповідати одночасно критеріям, визначеним пунктом 200.19 статті 200 розділу V Податкового кодексу України.

З 01.01.2015 року платники ПДВ, що мають підстави для автоматичного відшкодування ПДВ повинні відповідати наступним вимогам:

– не перебувати у судових процедурах банкрутства відповідно до Закону України \”Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом\”;

– стосовно яких у реєстрі відсутні записи, щодо відсутності підтвердження відомостей, відсутності за місцезнаходженням (місцем проживання), прийняття рішень про виділ, припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до установчих документів юридичної особи, припинення державної реєстрації юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця та стосовно таких осіб відсутні рішення або відомості, на підставі яких проводиться державна реєстрація припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця;

– платники податку мають необоротні активи, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує у три рази суму ПДВ, заявлену до відшкодування;

– здійснюють операції, до яких застосовується нульова ставка (питома вага яких протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 відсотків загального обсягу поставок (для платників ПДВ з квартальним звітним періодом – протягом попередніх чотирьох послідовних звітних періодів);

або

– здійснили інвестиції в необоротні активи у розмірах не менше ніж 3 мільйони гривень протягом останніх 12 календарних місяців;

– платники податку не мають податкового боргу;

– великий платник податків не декларував від\’ємного значення об\’єкта оподаткування податком на прибуток за підсумками останнього звітного (податкового) року.

Визначення відповідності платника ПДВ зазначеним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подачі звітності.

peredplata