БЮТівець: голосування за нові правила виборів – вимушений крок

У фракції \”БЮТ-Батьківщина\” називають вимушеним кроком голосування за закон про вибори народних депутатів у тому вигляді, в якому він був ухвалений у четвер в цілому.
Про це в інтерв’ю журналістам заявив народний депутат від \”БЮТ-Батьківщини\” Сергій Міщенко, повідомляє УНІАН.
\”Це вимушений компроміс. Ми вибрали найкраще з того, що нам пропонувалося. Варіанти були або фальсифікація виборів, або максимально прозора виборча система\”, – сказав Міщенко.
За словами народного депутата, відтепер опозиція має шанс поборотися в мажоритарних округах і навіть перемогти у них і сформувати більшість у наступному парламенті.
В той же час Міщенко зауважив, що, на жаль, опозиції не вдалося відстояти норми про 3% прохідний бар’єр і щодо участі блоків у виборах.
При цьому він висловив переконання, що для партії \”Батьківщина\” не буде проблемою подолати бар’єр у 5%, оскільки вона є основним учасником Блоку Юлії Тимошенко.
Як відомо, у четвер Верховна Рада ухвалила в цілому закон \”Про вибори народних депутатів\”.
Законом передбачено, що вибори проводитимуться за змішаною системою – 225 депутатів обираються в загальнодержавному багатомандатному окрузі за виборчими списками від політичних партій, а 225 – за мажоритарною системою.
Опозиція вимагала затвердити законом систему виборів 75 на 25, де 75 – пропорційна частина, 25 – мажоритарна. Також опозиція наполягала на участі блоків у виборах і знизити виборчий бар\’єр.
Ці вимоги в ході голосування враховані не були.

Новини Партнерів