Податкова знижка для студентської молоді на навчання діє й у 2015 році

Кожний платник податків краю, котрий сплачував минулоріч за своє навчання чи навчання своїх дітей, оформляв іпотеку, або брав кредит на доступне житло, переобладнав свій автомобіль на використання біопалива, здійснював оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, поніс витрати на сплату страхових внесків за договорами довгострокового страхування життя, подавши декларацію, має право у 2015 році на отримання податкової знижки (пп. 166.3.3 ПКУ).

Відтак, за перший місяць цього року подали декларації на отримання податкової знижки 127 буковинців на суму 0,2 млн.грн.Торік із бюджету повернуто 2,8 млн.грн. податкової знижки – її отримали 2786 жителів регіону.

Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області коментують, що більшість громадян – претендентів на знижку, все ж таки, цікавиться знижкою для студентської молоді які сплачували за навчання.

Нагадуємо, що скористатися правом на одержання знижки платники можуть, подавши декларацію до кінця року, наступного за звітним (пп. 166.4.3 ПКУ). Декларація подається до податкового органу за місцем податкової адреси платника податку у період з 1 січня до 1 травня 2015 року, під час кампанії декларування майнового стану і доходів, одержаних громадянами у 2014 році.

Слід звернути увагу, якщо студент впродовж 2014 року одночасно навчався та працював, отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками минулого року має сам студент за умови документального підтвердження понесених ним витрат на навчання, а не його батьки, так як він уже не перебуває на їх утриманні. В разі, якщо студент влаштувався на роботу лише після закінчення навчання у 2014 році й до моменту свого працевлаштування не отримував зарплати, то право на податкову знижку за наслідками податкового року має той із батьків, котрий фактично оплатив навчання.

Правом на податкову знижку не можуть скористатися самозайняті особи, зокрема суб\’єкти підприємницької діяльності та особи, що провадять незалежну професійну діяльність по доходах від такої діяльності, а також військовослужбовці, які одержують не заробітну плату, а грошове утримання.

Новини Партнерів