Підсумки роботи на засіданні Колегії Головного управління ДФС у Чернівецькій області

Підсумки роботи за минулий рік та пріоритети на поточний рік визначали на розширеному засіданні Колегії Головного управління ДФС у Чернівецькій області

Провів засідання, на якому зібралися начальники районних податкових інспекцій, керівництво податкової міліції та начальники структурних підрозділів обласного апарату – начальник Головного управління ДФС у Чернівецькій області Михайло Сеничак.

На засіданні йшлося про те, що минулого року вперше на Буковині рівень надходжень податків та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перевищив 3,5 млрд. грн.
Очільник податківців відзначив: «Торік ми дієво виконували покладені на нас завдання по наповненню дохідної частини бюджету, дотримуючись високих стандартів якості обслуговування платників та вели боротьбу з «тіньовиками». Діяльність ДФС області була прозорою і сьогодні необхідно відзвітувати перед громадськістю за усіма напрямками, окреслити наші пріоритети та визначити резерви задля гідного завершення і цього – 2015 року».
Виступаючі посадовці на Колегії повідомили про основні показники діяльності Головного управління ДФС Буковини у 2014році.

До Зведеного бюджету України надійшло 1586,8 млн. грн. податків та 1944,2 млн. грн. ЄСВ. Приріст до 2013року 76,8 млн. грн.

На 6,3 відсотків зросли обсяги наповнення державної скарбниці та склали у 2014 році 571,4 млн. грн. Додатково акумульовано до Державного бюджету понад 33,7 млн. грн. Найбільшими бюджетоформуючими платежами області є податок на додану вартість – 327,1 млн. грн., податок на прибуток – 120,9 млн. грн.

Торік, платники регіону отримали з бюджету 62,2 млн. грн. бюджетної компенсації податку на додану вартість. З них, грошовими коштами одержано 35,2 млн. грн. та 27 млн. грн. в рахунок майбутніх платежів. 14,3 відсотки всієї відшкодованої суми або 12,3 млн. грн. податку відшкодовано з бюджету в автоматичному режимі 4 підприємствам.
В регіоні на 43,1 млн. грн. збільшилася сплата за податками, що формують місцеві бюджети. Загалом, до місцевих бюджетів Чернівецької області надійшло 1015,5 млн. грн. Показники надходжень податків, що затверджені органами місцевого самоврядування перевиконано на 7,3 відсотки.
На підвищення обороноздатності, буковинці сплатили 29,6 млн. грн. військового збору.
Зусилля податкової міліції у 2014 році були спрямовані на боротьбу з кримінальними правопорушеннями у сфері податкового законодавства, підвищенням ефективності контролю за виробництвом і обігом тютюнових виробів та інших підакцизних товарів, протидію незаконному обігу цієї продукції.

Зокрема, з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на загальну суму понад 11 млн. грн., серед яких алкогольні напої – 481 дал на суму 0,6 млн. грн., спирт – 3754 дал на суму 2,4 млн. грн., тютюнові вироби – 1438 тис. пачок на суму 7,9 млн. грн., паливно-мастильні матеріали – 7,1 тон. на суму 78,7 тис. грн., транспортні засоби – 2 шт. на суму 80 тис. грн.

Тільки за останній рік конфісковано товарів на суму 9,3 млн. грн. в т.ч. підакцизних – 9,1 млн. грн., в т.ч. спирту – 3108,6 дал на суму майже 2 млн. грн., лікеро-горілчаних виробів – 313,6 дал на суму 0,4 млн. грн., тютюнових виробів 1275,1 тис. пачок на суму 6,6 млн. грн.

За ухилення від сплати податків до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 75 кримінальних правопорушень. Із них 23 – за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів. Забезпечено відшкодування збитків по кримінальним провадженням на загальну суму понад 5 млн. гривень і дана сума відшкодована бюджету стовідсотково. В регіоні припинено протиправну діяльність 1 «конвертаційного центру», знешкоджено 8 підпільних та нелегальних виробництв алкогольної продукції.

Також торік, виявлено 13 кримінальних правопорушень у сфері державних закупівель на суму майже 19,5 млн. грн.

Підвищення ефективності податкового і митного аудиту при мінімізації втручання у роботу сумлінного бізнесу, дозволило зменшити кількість перевірок юридичних осіб у порівнянні з 2013 роком на чверть. Але, разом з тим донарахування податків та штрафних санкцій збільшились на 47,8 млн. грн. і склали майже 108 млн. грн.

Кількість перевірок «електронізованих» РРО торік зменшилася більше ніж наполовину з 340 у 2013 році до 138 у 2014 році, завдяки запровадженню електронної контрольної стрічки, що дозволяє податківцям проводити моніторинг, визначати розбіжності між поданою звітністю та первинними документами дистанційно.
Минулого року у 13 Центрах обслуговування платників податків буковинці отримали понад 72 тис. адміністративних послуг. Загалом, в ЦОПах ДФС Буковини, щоденно розглядають майже 1 тисячу звернень та надають безкоштовно три сотні адміністративних послуг.