Податківці Буковини обговорювали основні питання податкової реформи

Днями, Головне управління ДФС у Чернівецькій області запросило до обговорення за «круглим столом» представників ділової еліти Буковини. Нагальним для бізнесу стала введена в дію з 1 лютого цього року норма Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» від 25 грудня 2014 року № 63-VІІІ (далі – Закон № 63).

Цільову аудиторію із представників бізнес-середовища краю, які є основними платниками податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість, цікавили практичні аспекти застосування податкового компромісу і сферу його поширення.

Заступник начальника Головного управління ДФС Буковини – Наталія Чернівчан у своєму виступі наголосила, що Закон №63 дозволяє платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Це обумовлено змінами до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального і Кримінально-процесуального кодексів та Кодексу адміністративного судочинства, а також встановлення можливості застосування процедури примирення сторін в рамках адміністративного судочинства при застосуванні податкового компромісу.

А загальний термін, впродовж якого платник може прийняти рішення про застосування процедури податкового компромісу (подання уточнюючого розрахунку або заяви), складає 90 календарних днів з дня набрання чинності цим законом (тобто до 16.04.2015).

Натомість, контролюючий орган має 10 робочих днів для прийняття рішення про можливість проведення перевірки або відсутність такої необхідності для підтвердження визначеної суми.

Порядок дій контролюючих органів при виконанні положень відповідних змін до Податкового кодексу України в частині застосування податкового компромісу визначені Методичними рекомендаціями щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість, у разі застосування податкового компромісу, що затверджені наказом ДФС України від 17.01.2015 № 13.

Користуючись нагодою, податківці в черговий раз, інформували платників про решту реформ, які ініціював уряд у податковій політиці останнім часом.

Так, заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос зауважив: «Про нюанси податкової реформи 2015 року – мають знати всі наші платники. Саме таку мету переслідували, коли ініціювали сьогоднішню зустріч. Податківці намагаються оперативно вивчати нові нормативно-правові акти. Після чого, виходимо на широкий загал з їх роз’ясненнями. Щоразу квапимось аби та чи інша зміна не залишилась без належної уваги».

peredplata