На Буковині 87 відсотків оскаржених платниками повідомлень-рішень податківців залишено без змін

Фахівці фіскального відомства, розглянули впродовж січня-лютого 2015 року подані скарги, що стосувались 15 повідомлень – рішень платників, прийнятих за наслідками проведених перевірок. Без змін залишили 13 (або 87 відсотків) – на суму понад 37,3 млн. грн. Окрім цього, при розгляді двох таких скарг було збільшено суму податкових зобов’язань та штрафних санкцій на 6,5 тис. грн.

Посадовці управління правової роботи регіональної фіскальної служби наголошують, що Податковий кодекс України (ст.56) передбачає право платника податків оскаржувати рішення державної податкової інспекції щодо донарахування податкового зобов’язання чи застосування фінансової санкції. Термін такого оскарження діє впродовж 10 днів з дня отримання платником податкового повідомлення – рішення Головного управління ДФС у Чернівецькій області.

Окрім цього, у відомстві наголошують, що поряд із застосуванням адміністративного оскарження з 17 січня поточного року бізнес має законний механізм податкового компромісу з державою, який дозволяє платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року.

Оскільки, саме з цієї дати набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу».

При застосуванні процедури податкового компромісу платник сплачує 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов\’язань. При цьому, інші 95 відсотків такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.

peredplata