Історичне рішення. Бундестаг відмовляється від \”мирного атома\”

Історичне рішення. Бундестаг відмовляється від "мирного атома"Бундестаг прийняв історичне рішення. Німеччина першою серед великих індустріальних країн відмовляється від \”мирного атома\”. Це рішення було прийнято на спеціальному засіданні більшістю голосів депутатів від партійного блоку ХДС/ХСС, партій Вдп, СДПН і \”Союз90\”/\”зелені\”. Вихід ФРН з атомної енергетики буде завершено в 2022 році. За це рішення проголосували 513 парламентаріїв. 79 народних обранців висловилися проти, 8 депутатів утрималися

Вісім станцій будуть виведені з експлуатації негайно. Це сім найстаріших атомних електростанцій, побудованих до 1980 року, а також побудована в 1984 році АЕС \”Крюммель\”, яка кілька років тому була зупинена через численних збоїв у роботі устаткування. Решта АЕС будуть по черзі відключатися, починаючи з 2017. Бундестаг також заявив про намір розглянути низку законопроектів, покликаних забезпечити перехід на використання альтернативних джерел енергії, насамперед вітру і сонця.

Після вступу в силу нового закону припиняє дію прийнятий в листопаді 2010 року закон про продовження термінів експлуатації німецьких АЕС після 2022 року в середньому на 12 років. Він був прийнятий під тиском \”атомного лобі\” після перемоги ХДС/ХСС і СвДП на виборах у бундестаг восени 2009 року. Документ передбачав, що сім реакторів, які увійшли в дію до 1980 року, повинні працювати на вісім років довше, а нові – на 14 років довше, ніж було спочатку заплановано. Законопроект був ініційований урядом ФРН у складі блоку партій ХДС/ХСС і СвДП.

Законом також передбачено прискорення проектування та будівництва і електростанцій нового типу і ліній електропередач. Документ також передбачає заходи з економії електроенергії. Одна з них – надання державної підтримки проектів з реконструкції будівель.

У найближчі роки в країні будуть діяти дві паралельні енергетичні системи. Одна з них буде заснована на альтернативних джерелах енергії, інша буде складатися з вугільних і газових ТЕЦ, які будуть працювати в період, коли енергія вітру і сонця не зможе повністю замінити атомну. У країні також належить обладнати спеціальні энергохранилища. Запасів існуючих нині в країні сховищ вистачить на 39 хвилин.

Опозиційна СДПН і \”зелені\” розцінюють рішення бундестагу як свій власний успіх. За оцінками їх лідерів, коаліція у складі ХДС/ХСС і СвДП повертається до прийнятого в 2002 році \”червоно-зеленим\” урядом у складі СДПН і партії \”Союз90\”/\”зелені\” закону про перехід до без\’ядерної енергетиці і зупинки останнього енергоблоку в 2022 році, скасованого в 2010 році. Співголова партії \”зелених\” Клаудіа Рот на з\’їзді партії в Берліні запропонувала включити закон про відмову ФРН від ядерної енергетики до Конституції ФРН. При цьому вона вважає за можливе відключення всіх АЕС до 2017 року.
Джерело

peredplata