ДФС Буковини: податкові накладні складаються виключно в електронній формі

Головне управління ДФС у Чернівецькій нагадує з 01.01.2015 податкові накладні та розрахунки коригування складаються виключно в електронній формі та підлягають обов’язковій реєстрації в ЄРПН незалежно від того, яка сума ПДВ вказана в податковій накладній.Законодавством передбачено тестовий режим застосування електронної системи адміністрування ПДВ з 1 лютого до 1 липня 2015 року.

З 1 лютого 2015 року реєстрації в ЄРПН підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування (у тому числі які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) без обмеження сумою податку, яка обчислюється за формулою визначеною п.200′.3 ст.200′ Податкового кодексу. Тобто реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН впродовж дії тестового режиму здійснюється незалежно від «вхідних» податкових накладних, сплати ПДВ під час розмитнення товарів, а також без поповнення рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ.

Терміни реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН з 01.01.2015 не змінюється. Така реєстрація здійснюється не пізніше п\’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання (пункт 201.10. розділу V Кодексу).

Податкові накладні, складені за операціями, здійсненими після 01.02.2015 р.,можуть бути зареєстровані в ЄРПН після 15-денного терміну реєстрації із одночасним застосуванням штрафних санкцій, визначених п.120′.1 ст. 120′ Податкового Кодексу, але не пізніше 180 днів з дати їх складання.

Штрафи за порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН будуть застосовуватись у таких розмірах :

20 % від суми ПДВ зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, – разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 % від суми ПДВ зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, – разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 % від суми ПДВ зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, – разі порушення терміну реєстрації на 61 календарний день і більше.

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН застосовуються у разі, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування підлягають наданню покупцям – платникам ПДВ.

У період з 1 січня по 30 червня 2015 року штраф, передбачений п.120′.1 ст. 120′ Податкового Кодексу не застосовуватиметься.

Новини Партнерів