Своїми статками від пасивних доходів буковинці поділилися з державою на 5,6 млн. грн.

Така сума надійшла з відсотків, нарахованих на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок; на вклади (депозити) у кредитних спілках; інші проценти (у тому числі дисконтні доходи); процентний або дисконтний дохід за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом – повідомляють у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.
Податківці роз’яснюють, що на практиці з питанням оподаткування таких доходів буковинці стикаються з дати набрання чинності Антикризового закону. Ця норма вступила в силу з 1 серпня 2014 року.
Згідно з цим законом, всі операції з нарахування, утримання і перерахування податку виконує банк або кредитні спілки – податкові агенти. При цьому клієнти не зобов\’язані декларувати такі доходи, заповнювати і подавати інші документи або самостійно проводити розрахунки з цього податку.
Отже, податкові агенти відображають загальну суму доходів, нарахованих у вигляді процентів та загальну суму нарахованого (утриманого) податку на доходи фізичних осіб у звітності формі № 1ДФ.
При цьому у податковому розрахунку не зазначається інформація про суми окремого банківського вкладного (депозитного) або поточного рахунку, ощадного (депозитного) сертифіката, вкладу (депозиту) члена кредитної спілки у кредитній спілці, суми нарахованих процентів, а також відомості про фізичну особу – платника податку, якій нараховані такі доходи.