Поляки замість російських каналів пропонують свої

Польський приватний телеканал \”Polsat\” пропонує українським телеканалам замінити російські серіали польськими.

Така пропозиція надійшла до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, сказав на брифінгу заступник голови Найради Григорій Шверк, повідомляє \”Телекритика\”.

\”Polsat\” пропонує для реалізації на українському телеринку 31 фільм і серіал власного виробництва.

Якщо українські телерадіокомпанії зацікавлені в цій пропозиції, Нацрада надасть їм контакти польської телекомпанії.

\”Зважаючи на нагальну потребу замінити російську кіносеріальну продукцію та останні законодавчі ініціативи щодо заборони показу в Україні частини російських фільмів і серіалів, Нацрада пропонує українським мовникам розглянути досвід польської кіношколи та пропозицію телекомпанії Polsat\”, – сказав Шверк.

На його погляд, це – \”нормальний шлях співпраці України з Європою та європейським середовищем\”.

\”Коли ми були в Польщі, то спілкувалися з польськими телерадіокомпаніями про те, що вони можуть надати українським мовникам польські серіали та задіяти копродакшн з українськими митцями\”, – зазначив Шверк.

Як відомо, 2 квітня президент України Петро Порошенко підписав ухвалений Верховною Радою 5 лютого закон \”Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України\” (№159-VIII), який, зокрема, забороняє показ в Україні частини російських фільмів та серіалів.

Так, передбачається \”заборона розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій поширюється на розповсюдження та демонстрування будь-яких фільмів незалежно від країни походження, виробництва після 1 серпня 1991 року\”.

\”Заборона трансляції фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора, які не містять популяризації або пропаганди передбачених попереднім реченням органів та дій, поширюється на фільми, вироблені після 1 січня 2014 року\”, – додається в законі.

Закон опублікували 4 квітня, він почне діяти через два місяці з дня його опублікування.
УП

peredplata