47% жителів Чернівецької області вважають, що економіку країни з кризи виведе вітчизняний бізнес – результати опитування

Половина жителів Чернівецької області вважають, що економіку України з кризи виведе вітчизняний бізнес, зокрема, так відповіли 46,8% респондентів. Надії на іноземний бізнес покладають ще 33,5% опитаних. Такі дані були отримані в ході опитування, проведеного центром «Соціальний моніторинг» та Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка з 13 по 20 березня 2015 року.

Результати моніторингу показують, що протягом вже декількох років зберігається тенденція, коли більшість населення держави впевнена, що всі конструктивні сили в Україні є – так вважають 53% людей. За даними соціологів, довіра до українського бізнесу зросла в 2 рази у порівнянні з 2012 роком.

«Для нас повністю зрозуміло, чому зростає рівень довіри до бізнесу. В першу чергу, бізнес зайняв досить активну позицію в тій кризовій ситуації, яка склалася. Говорячи про український бізнес, люди говорять і про великий бізнес, і про можливість самостійно працювати в бізнесі», – зазначила в ході прес-конференції керівник Українського інституту соціальних досліджень Ольга Балакірєва.

Існуючі соціологічні дані за останні 20 років показують, що ставлення до приватного бізнесу, до приватних підприємців змінилося в позитивну сторону. «Люди зрозуміли, що це реальні робочі місця і реальний розвиток. Бізнес має потужну силу для зміни ситуації в економічній сфері, щоб створювати робочі місця, виплачувати заробітну плату, і що на нього можна сподіватися як на ту силу, яка повинна сприяти розвитку України на шляху модернізації», – додала Ольга Балакірєва.

За даними соціологів, більшість українців покладають великі надії на бізнес на тлі двократного падіння довіри до політичних партій. «До всіх політиків ставляться негативно. Є перманентна криза довіри, яка не дозволяє Україні розвиватися і отримати підтримку реформ, домогтися політичної єдності і рухатися в напрямку модернізації», –сказав Дмитро Дмитрук.

Соціологи вважають, що падіння довіри до політичних партій викликано тим, що немає реальних пропозицій і відповідей на вимоги по досягненню миру в Україні і рішень питання погіршення рівня життя людей.

У ході дослідження було опитано 2800 респондентів. Стандартні відхилення при достовірних 95 відсотках і співвідношенні змінних від 0,1:0,9 до 0,5:0,5 становлять 1,13 – 1,89 відсотка. Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв\’ю «віч-на-віч» за місцем проживання респондента. Рівень досягнення респондентів – 62%.

Вибіркова сукупність кожного опитування моніторингу становить не менше 2800 респондентів, репрезентативна за основними соціально-демографічними ознаками щодо дорослого населення України.

peredplata