Новий автовокзал у Чернівцях матиме сучасний вигляд та всі умови для перебування і перевезення пасажирів

Новий автовокзал у Чернівцях матиме сучасний вигляд та всі умови для перебування і перевезення пасажирів У Чернівцях на вулиці Руській в одному з корпусів колишнього заводу \”Гравітон\” невдовзі відкриють новий автовокзал. Наразі на майданчику закінчують опоряджувальні роботи: укладають плитку, асфальтують дорогу. В одноповерховій будівлі обладнують каси, зал очікування, кімнати відпочинку для водіїв та матерів із дітьми, санвузли. Врахували і побажання людей з обмеженими фізичними можливостями.

– Відповідно до затвердженого Генерального плану міста на зазначеній території передбачено будівництво нового центрального автовокзалу, – розповіла Мирослава Лупашко, заступник начальника архітектурно-планувального відділу департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради, яка показала нам розгорнутий Генплан забудови. – Замовником будівництва є \”Вест-Буковина\”. Ми видали йому 11 лютого цього року містобудівні умови та обмеження на реконструкцію власної нежитлової будівлі під автостанцію та спорудження автовокзалу на вулиці Руській, 348У. Товариство орендувало земельну ділянку площею понад два гектари для будівництва та обслуговування автовокзалу. Будівництво вестиметься в дві черги. Спочатку відкриють автостанцію, а потім споруджуватимуть новий автовокзал. Ось тут розміщуватимуться платформи під накриттям для автобусів. Вони заїжджатимуть з вулиці Пчілки на Руську.
Проект нового автовокзалу розробила фірма \”Чернівціінвестпроект\”. Архітектор Олександр Завалецький запевнив, що він матиме сучасний вигляд та всі умови для перебування і перевезення пасажирів. На його думку, тут можна обладнати велику парковку для гостьового транспорту і таксі.

– У середині травня плануємо відкрити першу чергу автовокзалу на Гравітоні. Уже виконано 80 відсотків внутрішніх робіт, завершуємо опорядження майданчика, – запевнив представник ТзОВ \”Вест-Буковина\”. – Будівництво нового автовокзалу розпочнемо пізніше, бо воно вимагає великих грошових вкладень. На погодженні в міському ДАІ знаходяться схеми руху автобусів. Поки що вони заїжджатимуть на автостанцію з вулиці Руської, яку плануємо розширити в цьому районі. Обладнаємо додатково дві зупинки громадського транспорту, встановимо світлофори.

Потужність
400 відправлень автобусів за добу.

МБ

peredplata