На Буковині тривають утиски журналістів

Чернівецькі міліціянти відмовились порушувати кримінальне провадження проти охоронця банку ПАО «Фінанси та кредит», який напав на журналістку інтернет-порталу www.0372.ua, члена НМПУ Галину Єреміцу.

31 березня 2015 року в м. Чернівці журналістка цього сайту Галина Єреміца висвітлювала проблеми клієнтів банку ПАО «Фінанси та кредит», а саме непроведення співробітниками банку операцій з нарахуванням заробітної плати працівникам та директору підприємства УВП №2 «Реабіліант».

Під час здійснення відеозйомки на журналістку напав охоронець банку, грубо виштовхавши її з приміщення банку на вулицю. Нападник заявив, що без письмової згоди керівництва банку журналісти не мають права у приміщенні банку проводити фото- та відео-зйомку.

Пані Єреміца звернулася до Шевченківського районного відділку УМВС України в Чернівецькій області із заявою про злочин, передбачений ст. 171 КК України, скоєний щодо неї працівниками охорони банку ПАО «Фінанси та кредит» .

Проте працівники міліції відмовили журналістці у внесенні до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань відомостей про злочин, скоєний проти неї охоронцями банку. Більше того, їй навіть винесли попередження про недопущення подібних «правопорушень» – зйомки в банку без попередньої письмової згоди.

Свій висновок, про необхідність попереднього письмового запиту дозволів на здійснення журналістської діяльності в приміщеннях банківських установ, дільничний інспектор міліції Коломін В.Ю. обгрунтував поясненнями начальника відділення банку «Фінанси та Кредит» Івана Бурдея, що «банківська установа є закритим об’єктом і відповідно до чинного законодавства та діючих нормативно-правових актів журналістка інтернет-порталу повинна була заздалегідь письмово повідомити керівництво банку про проведення фото- та відео- зйомки і мала право на її здійснення тільки після отримання на це письмової згоди». Разом з цим працівник ОВС не спромігся перевірити якими саме нормативно-правовими актами в Україні передбачена необхідність отримання таких письмових дозволів на здійснення журналістами своєї професійної діяльності в приміщенні банківських установ.

Не містить посилання на такі норми (а отже і правового обґрунтування) і Висновок, яким журналістці відмовлено у розгляді її заяви про злочин, що у свою чергу, є грубим порушенням ст.214 Кримінального процесуального кодексу України, яка зобов’язує працівників ОВС обґрунтовано відмовляти у відкритті кримінального провадження.

Незалежна медіа-профспілка вважає, що працівники Шевченківського РВ УМВС України в Чернівецькій області проявили непрофесійність та некомпетентність у вирішенні питання про захист професійних прав журналістки Галини Єреміци. Працівники органів внутрішніх справ не лише грубо порушили вимоги чинного законодавства, але й порушили Конституційне право Чернівецької громади на інформацію про недобросовісну, на думку деяких клієнтів, роботу банківської установи.

Прес-служба медіа-профспілки

peredplata