Туристи залишили у бюджеті Чернівців більше 50 тис. грн.

Впродовж першого півріччя цього року до місцевої скарбниці Чернівців надійшло 52,5 тис. грн. туристичного збору. На сьогодні у Чернівцях обліковується 36 платників туристичного збору (із них 11 – юридичних осіб та 25 приватних підприємців), які справляють туристичний збір за надання послуг, пов\’язаних з тимчасовим проживанням.
Найбільше туристичного збору до місцевого кошика перерахували: ТОВ «Бізнес – центр «Буковина» – 14,3 тис. грн., «Георг Палац» – 4,3 тис. грн. та ТОВ «Граніт плюс» – 3,5 тис. грн.
Нараховані суми збору в повному обсязі надійшли до місцевої скарбниці. Нагадаємо, що податковими агентами з туристичного збору, які утримують та перераховують його до бюджету є адміністрації готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків, квартирно-посередницькі організації, а також юридичні та фізичні особи-підприємці, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір.
Платниками збору є всі туристи, як громадяни України, так і іноземці, які прибувають на відповідну територію та отримують послуги з тимчасового проживання (ночівлі).
З цієї категорії під сплату туристичного збору не підпадають особи, які прибули у відрядження, або за путівками на лікування чи оздоровлення. Також туристичний збір не сплачують діти до 18 років, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів, інваліди, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ветерани війни, дитячі лікувально-профілактичні,фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.
Ставка збору встановлюється у розмірі від 0,5 до 1 відсотка до вартості проживання (ночівлі) за вирахуванням податку на додану вартість. У нашому місті рішенням Чернівецької міської ради затверджено ставку туристичного збору у розмірі 1%. До вартості проживання, з якого утримується збір, не включаються витрати на харчування чи побутові послуги, телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в\’їзд (віз), обов\’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов\’язані з правилами в\’їзду.
Сподіваємось, що з кожним роком наше місто приваблюватиме все більше гостей багатством архітектурних памяток та здобутками його мешканців, а надходження туристичного збору значно зростатимуть.

Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях

peredplata