Податкові контролери на Буковині задокументували порушень на суму понад 40 млн. грн.

За інформацією Головного управління ДФС у Чернівецькій області використання ризикоорієнтованої системи відбору платників до податкового аудиту дало змогу на 115 зменшити кількість перевірок у першому півріччі проти відповідного періоду минулого року. Разом з тим, за актами перевірок зросли узгоджені суми грошових зобов’язань на 12,4 млн.грн.

Усього, з початку нинішнього року проведено 179 документальних перевірок платників податків – юридичних осіб, з них, 29 планових та 150 позапланових. Торік підрозділами аудиту за шість місяців було проведено 294 перевірки.

Податківці Буковини під час проведення аудиту виявили факти незаконного ведення бізнесу у 100 відсотків перевірених суб’єктів господарювання. Порушникам норм Податкового кодексу України донараховано понад 40,1 млн. грн. узгоджених податкових зобов’язань. Із цих сум до бюджету впродовж шести місяців нинішнього року надійшло майже 17,0 млн. грн.

Також перевірками зменшено на 2,9 млн. грн. залишок від’ємного значення з податку на додану вартість, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду та майже на 14,1 млн. грн. від’ємне значення об’єкту оподаткування податком на прибуток.

Заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан зазначає, що контрольно – перевірочна робота аудиторів направлена на руйнування схем ухилення від сплати податків, які використовують у своїй діяльності суб‘єкти господарювання, що входять до ризикових груп. Так звані «тіньові схеми» наносять значну втрату економіці країни області і залучення до оподаткування коштів, що перебувають у сфері тіньової економіки, – ключові аспекти, на яких зосереджено увагу податківців області.

До прикладу, у червні цього року аудитори розкрили та зруйнували схему неправомірного формування витрат та податкового кредиту у сфері виробництва теплоізоляційних матеріалів, а саме непідтверджено реальність здійснення господарських операцій з придбання товарів (робіт), послуг по вдосконаленню технології виробництва, інформаційно-консультаційних послуг на загальну суму 19,2 млн. грн., внаслідок маніпулювання контрагентами по ланцюгу постачання показниками податкової звітності.