Чи має право на звільнення від мобілізації в АТО чоловік, якщо у нього на утриманні 5-річна дитина?

Відповідно до ч. 5 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (надалі – Закон), не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов\’язані: жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання).
Отже, дана особа за власним бажанням може вирішувати питання призову її на військову службу. У разі відмови такої особи від військової служби, їй потрібно юридичними документами або рішенням суду підтвердити той факт, що така особа самостійно виховує дитину віком до 18 років.
Головний спеціаліст відділу Чернівецького міського управління Зоя Федик