У пункті пропуску “Порубне” Чернівецької митниці вкотре припинено спробу переміщення прихованих від митного контролю сигарет

Вчора надвечір в пункті пропуску “Порубне” митного поста “Вадул-Сірет” Чернівецької митниці ДФС при проведенні співробітниками митниці спільно з прикордонниками поглибленого огляду легкового автомобіля марки “CITROEN C5” виявлено приховані від митного контролю 523 пачки сигарет марки “Marlboro”, які знаходились в спеціально виготовленому тайнику, розміщеному між днищем та підлогою салону автомобіля. Сховище виготовлено шляхом встановлення додаткової металевої підлоги салону автомобіля на відстані 5см. від днища. Виїмка незадекларованого товару проводилась через спеціально вирізані під передніми сидіннями отвори чотирикутної форми, закриті металевими пластинами., доступ до яких став можливим після демонтажу передніх сидінь та підняття покриття підлоги салону автівки.

Громадянин України протягом року вже притягувався до відповідальності за вчинене правопорушення, передбачене ч.1 ст. 483 Митного кодексу України (далі – МКУ).

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 2 статті 483 МКУ.

На підставі статті 511 МКУ за складеним митниками протоколом про ПМП тютюнові вироби загальною вартістю понад 10 тис.грн. та транспортний засіб із спеціально виготовленими тайниками, оцінений у 25 тис.грн., вилучено.

Перший заступник начальника Чернівецької митниці ДФС Ігор Добровольський акцентує на тому, що дії, передбачені частиною першою статті 483 МКУ, вчинені особою, яка протягом року притягалася до відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого цією статтею або статтею 482 Кодексу, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 200 відсотків вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

peredplata