«Махінаторів» у сфері торгівлі алкоголем та тютюном оштрафовано майже на 5 млн. грн.

В рамках реалізації заходів, спрямованих на зменшення обсягів тіньового обігу підакцизних товарів та забезпечення стабільних надходжень акцизного податку до місцевих бюджетів, у січні-червні 2015 року фахівцями територіальних органів Головного управління ДФС у Чернівецькій області перевірено 145 суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та іншими підакцизними товарами.

Перевірками встановлено 32 випадки торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від мінімальних оптово-відпускних та роздрібних, 7 випадків торгівлі алкогольними напоями, 3 випадки торгівлі тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій, 1 випадок незаконного виробництва та інші порушення у сфері обігу алкоголю й тютюну.

З початку нинішнього року за допущені порушення норм чинного законодавства, які регламентують правила торгівлі алкоголем та тютюном, до представників буковинського підприємництва застосовано фінансових і штрафних санкцій на загальну суму майже 5 млн. грн. Окрім цього, складено 710 протоколів про адміністративні правопорушення у цій сфері на загальну суму 5,7 млн. грн.

Також, зареєстровано 8 кримінальних проваджень за ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України і вилучено товарів підакцизної групи на загальну суму майже 15 млн. грн.

peredplata