ВИЗНАЧЕНО НОВУ ПРОЦЕДУРУ НАДАННЯ ДОПОМОГИ БЕЗРОБІТНИМ

З метою приведення власних нормативно-правових актів у відповідність до вимог законодавства Мінсоцполітики наказом від 15.06.2015 N 613 затвердило Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності.
Затверджений Порядок визначає процедуру, умови надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, та механізм обчислення районними, міськими, районними у містах та міськрайонними центрами зайнятості державної служби зайнятості страхового стажу.
Зокрема, визначено, що зареєстрованим безробітним з числа застрахованих осіб, яким виповнилося 18 років та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння центру зайнятості протягом місяця у зв\’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за їхнім бажанням допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності.
Виплата допомоги по безробіттю одноразово здійснюється в розмірі залишку призначеної безробітному допомоги по безробіттю, визначеного на день державної реєстрації суб\’єкта підприємницької діяльності, обмеженого строком 360 календарних днів, у тому числі особам передпенсійного віку.
Розрахунок одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності здійснюється з урахуванням максимального розміру допомоги та мінімального розміру допомоги, встановленого правлінням Фонду загальнообов\’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, що діє на дату державної реєстрації юрособи чи ФОП. Зміна розміру мінімальної та максимальної величини допомоги по безробіттю, що відбулась після державної реєстрації юрособи чи ФОП, не є підставою для коригування допомоги по безробіттю, що виплачена одноразово.
Одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності здійснюється в межах коштів, передбачених для цього бюджетом Фонду на поточний рік.
Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 09 липня 2015 р. за N 821/27266 та він набув чинності 31 липня 2015 року.

Людмила ПИЛИПІВ, провідний спеціаліст Чернівецького міського управління юстиції

peredplata