Постраждалі на Євромайдані відтепер прирівнюються до інвалідів війни

Особи, які стали інвалідами під час Революції Гідності, зможуть отримати статус інвалідів війни. Відповідну Постанову «Про деякі питання реалізації Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту та внесення змін до Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності», Кабінет Міністрів України прийняв 24 червня 2015 року.

Постанова передбачає затвердження:
– Порядку встановлення участі осіб, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революція Гідності) і отримання ними під час Революції Гідності поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я .
– Порядку встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями, каліцтвом контузією чи іншим ушкодженням здоров’я, отриманими особами, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (у Революції Гідності).
Затвердження зазначених нормативних документів дає змогу надати статус інваліда війни особам, які стали інвалідами під час Революції Гідності та які звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року.
Рішення про встановлення участі особи у Революції Гідності, отримання нею ушкоджень та про направлення цієї особи на медико-соціальну експертизу (МСЕК) для встановлення зв’язку інвалідності з ушкодженнями здоров’я, отриманими під час Революції Гідності, ухвалюються міжвідомчою комісією, що утворюється МОЗ України.

Світлана АФОНІНА, начальник Чернівецького міського управління юстиції

peredplata