ДФС Буковини: набрав чинності закон щодо зменшення податкового тиску на платників податків

Головне управління ДФС у Чернівецькій області наголошує, з 1 вересня 2015 року набрав чинності Закон України від 17.07.2015 №655-VIII \”Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків\”.

Цим Законом Міністерству фінансів передано повноваження із надання узагальнюючих податкових консультацій з обов\’язковим їх оприлюдненням на офіційному сайті відомства.

Контролюючим та іншим державним органам забороняється використовувати акт перевірки як основу для висновків про відносини платника податків із контрагентами у разі, якщо платникові за результатами здавання акту не вручене податкове повідомлення-рішення.

За наявності письмового звернення платника податків, замість документальної невиїзної перевірки може проводитися документальна виїзна перевірка.

Згідно із Законом, тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків з обсягом доходів або операцій до 20 млн. грн. штрафи, нараховані на суми податкового зобов\’язання, які платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення, скасовуються протягом 10 днів із дня сплати податкового зобов\’язання. Також платникам дозволено не нараховувати пеню при самостійному нарахуванні суми грошового зобов\’язання впродовж 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов\’язання.