Рахувати термін перебування іноземців в Україні будуть по-новому

Рахувати термін перебування іноземців в Україні будуть по-новомуЗ 9 вересня 2015 року набуває чинності Порядок обчислення строку тимчасового перебування в Україні іноземців, які є громадянами держав з безвізовим порядком в’їзду.
Відтепер обчислення дозволеного строку перебування іноземців на території України прикордонники здійснюють шляхом відрахування від дня фактичного в’їзду 180 днів назад.
Якщо раніше підрахунок вівся з дня першого перетину кордону і до моменту фактичного в’їзду, що часто плутало подорожуючих, то сьогодні до уваги береться лише останні 180 днів від моменту безпосереднього перетину кордону. Іноземець країни з безвізовим порядком в’їзду, який перетинає український кордон, зможе сам підрахувати чи дотримується він встановленого терміну перебування в Україні.
Варто зазначити, що сам термін перебування в Україні залишається тим же – громадяни держав з безвізовим порядком в’їзду можуть тимчасово перебувати на території України не більше ніж 90 днів протягом 180 днів, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України.
Іноземець не порушив зазначений строк, якщо в межах цього 180-денного періоду він перебував на території України не більше 90 днів.
У разі якщо під час здійснення прикордонного контролю було виявлено перевищення іноземцем дозволеного йому строку перебування, приймається рішення про відмову в перетинанні державного кордону України на в’їзд в Україну. Про це повідомляє прес-служба Чернівецького прикордонного загону

Новини Партнерів