Чернівці приєднуються до системи прозорих електронних закупівель

Система прозорих електронних державних закупівель дозволяє зекономити до 12 % бюджетних коштів. З ініціативи міського голови Олексія Каспрука органи виконавчої влади та комунальні підприємства міста 17 вересня зроблять перший крок до впровадження системи електронних закупівель PROZORRO у Чернівцях.

Презентуватимуть систему електронних закупівель співкоординатор проекту PROZORRO, проектний менеджер реформи державних закупівель при Національній раді реформ Кристина Гуцалова, координатор проекту PROZORRO від Transparency International Україна Віктор Насуля, а також представники електронних майданчиків: dz.prom.ua, smarttender.biz, e-tender.biz, dzo.com.ua, public-bid.com.ua.

Система PROZORRO, яка розробляється у державно-приватному партнерстві на засадах відкритості та із залученням усіх стейкхолдерів, визначена центральним елементом реформи державних закупівель в Україні.

Після завершення першого, пілотного етапу, PROZORRO передається на адміністрування державі, а після внесення відповідних змін до законодавства – масштабується на всю систему державних закупівель.

Станом на 01.09.2015 систему використовують всі центральні органи виконавчої влади. Середня економія від очікуваної вартості становить 12%.
У Чернівцях готуються перейти на систему PROZORRO для здійснення допорогових закупівель.

На презентації у Чернівцях представники бюджетної сфери – замовники товарів і послуг зможуть дізнатися про основні принципи системи PROZORRO, законодавчі ініціативи МЕРТ, які зроблять її обов\’язковою для всіх, позитивний досвід роботи з системою на прикладі замовників різних типів, механізм підключення до системи в найкоротші терміни, конкретні приклади роботи з системою від майданчика.,

17 вересня об 11.00 в Ратуші ( каб.202) систему електронних закупівель PROZORRO презентуватимуть представникам ЗМІ.
Довідково. PROZORRO – система, створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців. Мета системи – забезпечення прозорості процесу державних закупівель, прозоре і ефективне витрачання бюджетних коштів, а також запобігання корупції завдяки громадському контролю та розширенню кола постачальників. Система спрощує доступ малого і середнього бізнесу до державних торгів, дозволяє економніше витрачати бюджетні кошти та забезпечує громадський контроль за процесом торгів. Кожен журналіст, громадський активіст, пересічний громадянин зможе побачити, хто виграв тендер, якими були інші пропозиції та чи було укладено контракт з компанією, яка запропонувала найвигідніші умови.