Буковинські бізнесмени за нехтування «податкових правил» при застосуванні РРО та відсутність ліцензій заплатять понад 1,6 млн. грн. штрафів

Впродовж восьми місяців нинішнього року податківці Буковини провели 179 фактичних перевірок з питань дотримання порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій на торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, дотримання роботодавцями трудового законодавства з найманими працівниками.

За матеріалами проведених перевірок до платників податків застосовано фінансових санкцій на загальну суму понад 1653,6 тис. грн. Із цієї суми в бюджет уже надійшло 1040,7 тис. грн. (62,9 відсотка). Про це поінформувала заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан.

Сума штрафів, донарахованих порушникам податкового законодавства, більше аналогічного періоду минулого року на 1174,6 тис. грн., або майже у 2,5 рази.

Серед порушень чільне місце займають – непроведення розрахункових операцій через РРО і відповідно невидача розрахункового документа (чека); невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів у денному звіті РРО; не виконання щоденних фіскальних звітних чеків та відсутність ліцензій на продаж підакцизних товарів.

Ми ведемо з бізнес-спільнотою області постійну дискусія про нагальність, дотримання вимог чинного законодавства, в частині проведення в повному обсязі розрахунків зі споживачами через реєстратори розрахункових операцій та щодо своєчасного придбання ліцензій на продаж алкоголю та тютюну. Задля цього продовжуємо інформувати їх через засоби масової інформації, на семінарах, публічних та навчальних заходах. Водночас у відповідь бачимо, що бажання виконувати вимоги закону не знаходить належної підтримки ще у багатьох представників підприємництва регіону – підсумовує Наталія Чернівчан.

Слід відзначити, що на початок вересня 2015 податковими органами ГУ ДФС Буковини зареєстровано 3911 реєстраторів розрахункових операцій та зафіксовано 8403 господарські одиниці, на яких здійснюються розрахункові операції за готівкові кошти, що належать 3084 суб’єктам господарювання.

peredplata