Топ 5 податків місцевого бюджету

За інформацією сектору комунікацій ДПІ у м. Чернівцях до місцевого бюджету цьогоріч чернівчани перерахували 473,5 млн. грн. податків і зборів, що на 64,9 млн. грн. більше, ніж минулого року.

Традиційно, першість у наповненні місцевого бюджету – податок на доходи фізичних осіб. Упродовж дев’яти місяців чернівчани сплатили 251,0 млн. грн. «зарплатного» податку. Цей податок стабільно забезпечує місцевий бюджет надходженнями більше ніж на 50%, порівняно з іншими податками.

Почесне друге місце серед лідерів у наповненні місцевої казни, що стабільно забезпечує коштами місцеву скарбницю – плата за землю. Протягом трьох кварталів 2015 року платники податків сплатили за користування одним із найцінніших багатств нашої держави 71,3 млн. грн.

Серед лідерів податкових надходжень до місцевих скарбниць – акцизний податок з реалізації суб\’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Нагадаємо, що він сплачується з 1 січня 2015 року. За дев’ять місяців на рахунки місцевих бюджетів вже перераховано 70,7 млн. грн. цього податку.

На четвертому місці – єдиний податок. Наразі суб’єкти господарювання – «єдинники» перерахували до місцевого бюджету – 55,7 млн. грн.
І на п’ятому місці, серед лідерів у наповненні бюджету – плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. За алкогольно-тютюнові ліцензії місцевий бюджет отримав 9,3 млн. грн.

peredplata