Щомісяця у Чернівцях знаходять роботу понад 2 тисячі громадян

Про це свідчать дані повідомлень про прийняття працівників на роботу, які направили до ДПІ у м. Чернівцях працедавці.
Платники податків столиці Буковини за липень – жовтень цього року відзвітували до ДПІ у м. Чернівцях про 9288 найманих працівників. У жовтні (станом на 22.10.2015р.) у Чернівцях вже працевлаштувались 2128 громадян.
Нагадаємо, що ДФСУ листом від 05.10.2015 р. № 21095/6/99-99-17-03-03-15 роз\’яснила положення законодавства про працю в частині повідомлення про прийняття працівників на роботу.
Законом України від 28 грудня 2014 року № 77-VII \”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов\’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці\”, який набрав чинності з 01 січня 2015 року, внесено зміни, зокрема, до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 \”Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов\’язкове державне соціальне страхування\” та Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП).
Відповідно до частини третьої ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов\’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Порядок повідомлення ДФС та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 (далі – Постанова № 413).
Відповідно до Постанови № 413 повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов\’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до Постанови № 413, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
засобами електронного зв\’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п\’ятьма особами.
Отже, власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган (особа) чи фізична особа подає повідомлення про прийняття працівників на роботу згідно з додатком до Постанови № 413 на паперових носіях за умови, якщо на дату формування такого повідомлення у страхувальника трудові договори укладено не більше ніж із п\’ятьма найманими працівниками, тобто у повідомленні заповнюються рядки не більше ніж на п\’ять прийнятих осіб, незалежно від кількості уже працюючих на підприємстві найманих працівників.
Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях

peredplata