З 1 січня 2016 року авансові платежі єдиного внеску, мають становити 1/5 суми коштів, зазначеної в розрахункових документах для виплати заробітної плати

Головне управління ДФС у Чернівецькій області звертає увагу платників податків, порядком прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати визначено, що банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником єдиного внеску розрахункових документів про перерахування коштів для сплати сум єдиного внеску.

Суми, сплачені за цими документами, повинні складати не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.

У зв’язку з набранням чинності 01 січня 2016 року Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» для платників, визначених частиною першою статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування встановлено у розмірі 22 відсотки до бази нарахування.

Враховуючи, що на сьогодні змінюється частка сплаченого єдиного внеску, Державною фіскальною службою надіслано листа до Національного банку України щодо контролю банками сплати єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати.

Відповідні роз’яснення надано у листі ДФС України від 15.01.2016р. №1259/7/99-99-17-03-01-17 на офіційному порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/…/podatkove-zakonoda…/listi-dps/66077.html.

peredplata