На Буковині споживання газу зменшилось на 19%

На Буковині споживання газу зменшилось на 19%За підсумками 2015 року споживання природного газу в Чернівецькій області скоротилося на 19% у порівнянні із показниками 2014 року. Зменшення споживання блакитного палива вплинуло на скорочення обсягів його транспортування, а відтак і на суттєве недоотримання ПАТ «Чернівцігаз» планових тарифних надходжень. В цілому у 2015 році підприємство недоотримало майже 45 мільйонів гривень, які мали бути спрямовані на ремонт і відновлення газових мереж.

У 2015 році споживання природного газу на Буковині скоротилося на 19% у порівнянні із обсягами, які були зафіксовані у 2014 році. Так, минулого року ПАТ «Чернівцігаз» протранспортувало 356 мільйонів 280 тисяч куб. м. газу., що на 83 мільйони куб. м. менше ніж позаминулого року.

Скорочення споживання зафіксовано для всіх категорій споживачів. Зокрема, населення зменшило споживання майже на 75 мільйонів куб. м. або на 23%, бюджетні організації – на 3,7 мільйони або на 20%, промисловість – на 7,5 мільйони або на 29%, теплопостачальні підприємства – на 3,4 млн. куб. м. або на 7% відповідно.

Зменшення обсягів споживання, а, відтак, і транспортування природного газу спричинило недоотримання ПАТ «Чернівцігаз» 44,7 мільйонів гривень планової тарифної виручки. Саме тарифна виручка являється основним джерелом надходжень для виконання завдань з ремонту і модернізації газових мереж краю, втому числі і виконання інвестиційної програми підприємства.

«З огляду на вичерпаність наших резервних фондів, недоотримання планових тарифних надходжень ставить підприємство в надзвичайно скрутне становище. Адже не дивлячись на відсутність коштів, обсяги ремонтних робіт та робіт з модернізації газопроводів області жодним чином не скоротилися. Наразі ми продовжуємо рухатись згідно встановленого плану та графіків, однак чіткого розуміння того, як продовжувати цей рух у другому кварталі поточного року поки немає», – зауважив Голова правління ПАТ «Чернівцігаз» Віктор Горда.

Прогнозований обсяг транспортування газу для ПАТ «Чернівцігаз» на 2016 рік складає 304,6 мільйони куб. м., тобто, на 14% менше в порівнянні з минулим роком.

Голодняк Вікторія Вікторівна
Фахівець із зв\’язків з громадськістю, Управління

Новини Партнерів