ЯК СПЛАЧУВАТИ БУКОВИНЦЯМ ЛИШЕ ЗА РЕАЛЬНО СПОЖИТИЙ ГАЗ

Найчастішими питаннями з якими споживачі сьогодні звертаються до ПАТ «Чернівцігаз» є: чому показання в квитанції не співпадають з переданими або звідки виник борг? Найчастіше це пов`язано з планованими нарахуваннями, які проводяться на основі нової методики, затвердженої Кодексом газорозподільних систем. Отже, що треба знати і робити споживачам, щоб уникнути несподіваних сум в платівках.

Розрахунковим періодом оплати за газ є календарний місяць. Для того щоб коректно сформувати платіж Оператору ГРМ – ПАТ «Чернівцігаз» – необхідно мати дані лічильника за повний місяць, тобто з 1 по останнє число. Згідно Кодексу газорозподільних систем кожен споживач зобов’язаний щомісяця, станом на 1 число, знімати показання лічильника та передавати їх газорозподільній компанії з 1 по 5 число. Це дозволить споживачу бути впевненим, що він отримає рахунок без «додаткових» нарахувань, а лише на той обсяг газу, який реально спожив.

У разі неотримання показань лічильника до 6-го числа або невчасної їх передачі, газова компанія нараховує оплату планованим методом. Таке право підприємству дає Кодекс газорозподільних систем, затверджений Постановою НКРЕКП № 2494 от 30.09.2015 р.

Тож планований розрахунок робиться у двох випадках:

1. Споживач взагалі не передав показання лічильника.

В такому разі підприємство розраховує платіж на рівні планованого обсягу споживання за повний місяць.

2. Споживач передав показання, але несвоєчасно.

Наприклад, показання були передані 20 числа, а до кінця місяця залишається 10 або 11 днів, протягом яких споживач продовжував користуватися газом. В такому разі обсяг споживання розрахується на рівні планованого місячного обсягу. Тобто, до зафіксованих фактичних показань за 20 днів додається обсяг споживання до кінця місяця.

Згідно методики Кодексу ГРМ плановані нарахування здійснюються на основі конфігурації газових приладів і пристроїв встановлених у споживача, категорії будинку (індивідуальний, багатоквартирний), а також величини опалювальної площі та наявності централізованого гарячого водопостачання. У відповідності до цих даних визначається річний профіль споживача. На основі профілю здійснюється розрахунок по середньому споживанню за аналогічний період минулого року. Відсоток нарахувань також залежить від пори року. Загалом налічується 17 профілів побутових споживачів. Ознайомитися з їх переліком можна за посиланням.

Навіть, якщо споживач не зміг вчасно подати показання лічильника газу, він має право сплатити лише за реально використане паливо.

Для цього потрібно:

– вказати у відривному талоні рахунку на оплату показання свого лічильника та дату їх зняття;

– у будь-який зручний спосіб здійснити оплату згідно з вказаною у рахунку сумою до сплати;

– не забути наступного місяця вчасно (з 1 по 5 число) передати фактичні показання лічильника.

Вказані у відривному талоні квитанції фактичні показання лічильника потрапляють в автоматизовану програму обліку. Виходячи з цих показань, автоматично проводиться перерахунок споживання та заборгованості. Ці коригування будуть враховані при формуванні платежу за наступний місяць.

Передати показання лічильника можна будь-яким зручним способом, в тому числі дистанційним:

– через інтернет – за допомогою сервісу Особистий кабінет на сайті 104.ua. Перед цим потрібно пройти реєстрацію;

– зателефонувавши до Контакт-центру за номерами 0372-931-904 або 0372-931-804 (працює без вихідних із 08:00 до 20:00;

– надіславши показання лічильника електронною поштою на адресу contact@cv.104.ua. Текст повідомлення має містити особовий рахунок, адресу та показання газового лічильника.

– надіславши смс на мобільний номер телефону (050) 431-77-42 у форматі номер особового рахунку – # – показання лічильника (приклад тексту повідомлення: – 1600152343#23698);

– вказати показання лічильника газу станом на 1 число місяця у платіжному документі за попередній місяць і оплатити рахунок до 5-го числа;

Отже нагадаємо, для уникнення непорозумінь в нарахуваннях і показаннях лічильника в платіжних документах, споживачам необхідно щомісяця, станом на 1 число подавати фактичні показання лічильника газовій компанії. Показання приймаються з 1 по 5 число місяця, наступного за звітним.

Голодняк Вікторія Вікторівна

Фахівець із зв\’язків з громадськістю, Управління Чернівцігаз