ПАТ «ЧЕРНІВЦІГАЗ» ЗАВЕРШИЛО 2015 РІК ЗІ ЗБИТКАМИ В 121 МІЛЬЙОН ГРИВЕНЬ

31 березня 2016 року в ПАТ «Чернівцігаз» пройшли чергові Загальні збори акціонерів, в яких взяли участь акціонери, що володіють 98,7% голосуючих акцій. За підсумками господарської діяльності у 2015 році, чисті збитки компанії склали 121 млн. гривень. Причиною погіршення фінансового становища стало суттєве скорочення обсягів розподілу газу та різке зростання вартості матеріалів та обладнання, які використовуються підприємством у виробничій діяльності.

На загальних зборах акціонерів ПАТ «Чернівцігаз», що відбулися 31 березня поточного року, були підведені підсумки діяльності підприємства у 2015 році. З основними показниками компанії присутніх ознайомив Голова правління ПАТ «Чернівцігаз» Віктор Горда.

Протягом минулого року підприємство прийняло на обслуговування 12,521 км новозбудованих газопроводів, а також 7,428 км новозбудованих газопроводів-вводів, газифіковано 1 908 квартир та встановлено 5108 лічильників газу. Технічні служби ПАТ «Чернівцігаз» виконали всі затверджені плани оглядів, обслуговування та ремонту газопроводів і споруд на них, в тому числі – планове технічне обслуговування газових приладів, обладнання та запірної арматури в житлових будинках у 196 994 абонентів.

За результатами 12 місяців 2015 року ПАТ «Чернівцігаз» виконало розподіл природного газу споживачам Чернівецької області в обсязі 356,281 кубічних метрів. Внаслідок зменшення обсягів розподілу газу, підприємство недоотримало запланованих тарифних надходжень на суму 44 мільйони 724 тисячі гривень. Разом з цим, на погіршення фінансового стану компанії вплинули інфляційні процеси, через що суттєво зросла вартість обладнання та матеріалів, які компанія використовує у своїй поточній діяльності. Попри скорочення розмірів надходжень, ПАТ «Чернівцігаз» було забезпечено належний рівень відрахувань до Державного бюджету.

У 2015 році компанія інвестувала 11 мільйонів 400 тисяч гривень в модернізацію газових мереж Чернівецької області. Основні зусилля фахівців були спрямовані на капітальний ремонт і заміну газорозподільних мереж, встановлення нового обладнання ГРП та заміну ШГРП.

«Нині газорозподільна галузь країни перебуває в край важкому становищі. Як і всі інші галузі економіки, ми потерпаємо від значного погіршення економічної ситуації в країні. Окрім цього, процес реформування ринку природного газу, який триває вже близько року, потребує від газових підприємств, виконавчих і регулюючих органів державної влади та й звісно споживачів блакитного палива швидкої адаптації до нових правил гри. Нажаль, не всі учасники ринку виявились готовими до таких змін», – зазначив Голова правління ПАТ «Чернівцігаз» Віктор Горда.

Основними акціонерами ПАТ «Чернівцігаз», відповідно до зведеного облікового реєстру власників цінних паперів є: ПрАТ «Газтек» – 49,09% акцій, ТОВ «Омега-Капітал» – 19,70% акцій статутного капіталу.

ДОВІДКА

Публічне акціонерне товариство «Чернівцігаз» єдина на території Чернівецької області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. ПАТ «Чернівцігаз» експлуатує 8,73 тис. км. газопроводів. У 2015 році підприємство протранспортувало близько 356 млн. м. куб. природного газу. Клієнтами компанії є майже 226 тисяч сімей Чернівецької області та 4,2 тисячі підприємств, установ і організацій. ПАТ «Чернівцігаз» є одним з найбільших роботодавців Чернівецької області. Штат компанії становить близько 1500 осіб. Підприємство входить до трійки найбільших платників податків.